MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/auto_auto_termettttt15618100361570117315.jpg

Dridhja zgjat 20 sekonda, tërmeti i dytë prej 6.3 shkallësh shkund përsëri KroacinëNjë tërmet i ri ka goditur Kroacinë pak minuta më parë. Sipas uebfaqes që monitoron lëkundjet tektonike në kohë reale, tërmeti që ka goditur Kroacinë rreth orës 11:19 minuta ka qenë me fuqi 6.3 shkallë të Rihterit.

Sipas raportimeve dridhjet kanë zgjatur 20 sekonda.

Kroacia është goditur nga një tërmet tjetër dje me magnitudë 5.2 shkallë. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 50 km në juglindje të Zagrebit, raporton televizioni shtetëror kroat, duke cituar të dhëna nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane.

Të fundit

Kuvendi shkarkon Metën me 104 vota pro

Me 104 vota pro dhe 7 kundër, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin me gjetjet e shkeljeve të presidentit Ilir Meta nga Komisioni Hetimor. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi tha se dy vota kanë qen

Bisedimet Kosovë – Serbi, me 15 qershor

Bashkimi Evropian tha të mërkurën se takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, do të mbahet me 15 qershor në

Diskutohet për Procesin e Berlinit

Nën drejtimin e ministrit të jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, zhvillohet të martën, 8.6. konferenca e ministrave te jashtëm të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të Procesit të Berlinit.

Mbi 1 mijë raste aktive në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se aktualisht në vend janë një mijë e 74 persona me virusin COVID-19 aktiv. Që nga fillimi i pandemisë e deri tani janë infektuar 107 mijë

1 mijë e 822 raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 107,447 raste nga 614,090 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,243 raste të vdekjes. Num

Përfundon epoka 12 vjeçare e Netanyahut

Partitë e opozitës izraelite kanë arritur një marrëveshje për të formuar një qeveri të re që do t’i jepte fund mandatit 12-vjeçar të Benjamin Netanyahu si kryeministër. Yair Lapid, udh

Info Tjera