MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/FATMIRLIMAJ-EDIRAMA.jpg

Edi Rama arrin në Kosovë, takohet me Fatmir LimajnSiç ishte paralajmëruar, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama para pak minutash ka arritur në Kosovë.

Rama është takuar me kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

I shoqëruar në këtë takim, Rama është me ministrin në detyrë për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Gent Cakaj.

Vizita e Ramës vjen në një moment delikat për Kosovën pas aktakuzave të ngritura nga Zyra e Prokurorisë Speciale me seli në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së, Kadri Veseli dhe disa të tjerëve për krime luftë dhe krime kundër njerëzimit.

Të fundit

152 raste të reja me COVID-19

Sërish ka pasur numër të lartë të rasteve të reja me koronavirus në Kosovë. Një ditë pas shifrës rekorde prej 178 rastesh, të dielën janë regjistruar 152 raste të reja me COVID-19, nga

Nga nesër kufizohet lëvizja nëpër qytetet ku ka me shumë raste me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka prezantuar sot masat e reja administrative me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të COVID-19. Ai ka thënë se qysh në mbledhjen e qeveri

Ministria e Arsimit del me këtë njoftim për maturantët

Ministri i Arsimit dhe Shkencës (MASh), Ramë Likaj ka thënë se kanë krijuar një grup punues për të përgatitur planin për vazhdimin e mënyrës së organizimit të mësimit në distancë. A i

Gjendje alarmante, 8 vdesin e 178 me Covid

Insituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se më 05 korrik 2020, janë shëruar 50 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 1.

Kosova uron SHBA-të për 4 korrikun

Drejtues të Institucioneve të Kosovës kanë uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për ditën e pavarësisë, 4 korrikun. Presidenti, Hashim Thaçi, ka shkruar në Facebook se populli i Kosovës

Hoti dhe Rama shpalosin marrëveshjet

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti deklaroi se është në koordinim me ambasadorin Grenell për të zhvilluar një takim të dytë në Uashington, pas refuzimit të atij të 27 qershorit. Në nj

Info Tjera