MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/thaci-erdogan.jpg

Erdogan e thërret në telefon ThaçinPresidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ia ka uruar përmes telefonit festën e Kurban Bajramit, presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, Erdogan ka zhvilluar bisedë telefonike edhe me kryetarin e Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës,, Shefik Xhaferoviq, raporton CNN Turk.

Gjatë bisedave ku liderët uruan Bajramin u theksua vendosmëria e tyre për të përmirësuar marrëdhëniet dypalëshe dhe forcimin e bashkëpunimit për çështjet rajonale.

Të fundit

Dy të vdekur dhe 43 raste të reja

Siç njofton IKSHPK, gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 589 mostra të marra nga S

Zaev: Hapja e kufijve në duart e autoriteteve shëndetësore

Kryeministri Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp, pas përurimit të vitit të ri shkollor ka komentuar zërat për përçarje mes ministrave të BDI-së dhe LSDM-së në lidhje me vendimin

Hoti: Asociacioni është temë e mbyllur

Kryeministri Avdullah Hoti është shprehur i sigurt se Kosova nuk do të bëjë kompromise për të arritur marrëveshjen finale me Serbinë. Ai u shpreh i pasigurt për mënyrën e vazhdimit të dia

Policia me aksion të ri në Karaçevë

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka njoftuar se në orët e para të mëngjesit të 01 Tetorit 2020, zyrtarët e agjencive të zbatimit të ligjit nga Policia e Kosovës, Inspektorati Policor i Kosov

Hysni Gucati paraqitet sot në Speciale

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK) Hysni Gucati do të paraqitet sot për herë të parë para Dhomave të Specializuara në Hagë. G

Kosova i bashkohet aksionit të Interpolit

Kosova është pjesë e shteteve pjesëmarrëse në një aksion të kryer nga INTERPOL-i dhe Europoli ku është luftuar krimi i organizuar me ç’rast janë arrestuar 166 persona. Sipas një njoftim

Info Tjera