MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/grenelli.jpg

Grenell: S’ka negociata pa befasiI dërguari i Posaçëm i Shtëpisë së Bardhë, Richard Grenell, ka thënë se në çdo proces bisedimesh ndodhin befasi.

Ai në një intervistë për Newmax, ka thënë lidhur me bisedimet që po zhvillohen në Washington në mes të Kosovës dhe Serbisë, se SHBA u ka prezantuar të dy palëve diçka të befasishme.

“Po, nuk mendoj se ka bisedime që nuk kanë diçka prej befasive, të cilat janë çdoherë të mira”.

“Kjo i vë palët në presion për të bërë më tepër, për të qenë më kreativë. Kështu që, po, ne u kemi prezantuar disa befasi, por nuk mendoj se asnjë palë ishte e befasuar”, ka thënë Grenell.

“Ata nganjëherë bëhen para medieve se janë më të befasuar se që është situata. Të dy palët janë informuar dhe mendoje se kemi bërë progres dhe shpresoj në zgjidhje”.

Të fundit

Mbi 500 të dënuar për për mosrespektim të ligjit anti Covid-19

Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 581 gjoba ndaj qytetarëve për mosrespektim të ligjit antiCovid-19. Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 31 persona, ndë

Godfrey: Marrëveshja e Uashingtonit është përkushtim politik, jo detyrim ligjor

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Serbi, Anthony Godfrey, vlerësoi se e sheh Marrëveshjen e Uashingtonit si përkushtim politik, dhe jo një marrëveshje ligjërisht të d

Çka u diskutua mes Presidentit Trump dhe rivalit demokrat Joe Biden

Presidenti Donald Trump dhe rivali i tij demokrat, ish-nënpresidenti Joe Biden u përballën në një debat të ndezur të martën, që u karakterizua nga sulme të ndërsjellta, shpesh me ndërprerj

1 mijë e 457 raste aktive me COVID-19

Numri total i rasteve pozitive me SARS CoV-2 në Kosovë është 15 mijë e 574 raste nga 67 mijë e 294 persona të dyshuar për infektim nga ky virus. Shifra këto që u bënë që nga 13 marsi kur

Serwer: Amerikanët po gabojnë, Vuçiqi nuk do ta njohë Kosovën

Amerikanët duhet të merren me problemin e mosnjohjes së Kosovës nga Serbia, ka thënë Daniel Serwer, ekspert për Ballkanin e profesor në universitetin John Hopkins në Uashington në një bised

113 të shëruar dhe 47 raste me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i

Info Tjera