MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/haki-650x358-1.jpg

Haki Rugova paraqitet në Gjykatën Themelore në PejëKryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, është paraqitur në seancën dëgjimore që po zhvillohet në Gjykatën Themelore në Pejë.

Ai së bashku me dy zyrtarë të tjerë do të përballen me kërkesën e Prokurorisë për shqiptimin e ndonjërës nga masat për sigurimin e tyre në procedurë, njofton Klan Kosova.

Kujtojmë se të premten, kryetari Haki Rugova së bashku me ish-nënkryetarin e Komunës, Lulzim Blakaj, dhe një zyrtar tjetër të Komunës, Faton Bujupi, janë arrestuar nën dyshimet për “keqpërdorim i detyrës zyrtare, konflikt interesi dhe falsifikimi i dokumenteve”.

Kjo seancë dëgjimore është e mbyllur për media.

Të fundit

514 raste pozitive me CoViD-19 dhe tre të vdekur në Kosovë

Tre të vdekur e 514 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. “Gjatë 24 orëv

Masat e reja kufizuese

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar në faqen zyrtare masat e reja për mbrojtje nga COVID-19, derisa ka njoftuar se këto masa do të hyjnë në fuqi nga e hëna. Por, këto masa do të rishikoh

Dyfishohen rastet

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi

Dyshime për viktima pas tërmetit shkatërrues në qytetin e shumë shqiptarëve

Tërmeti me magnitudë 7 ballë deri tani ka shembur 20 godina në qytetin turk të Izmirit, ndërsa shumë të tjera janë dëmtuar rëndë. Deri tani po ashtu flitet për dhjetëra viktima, por ende

Mësuesit kërkojnë të punojnë nga shtëpia

Sindikata për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) në Maqedoni ka kërkuar nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës që ta rishqyrtojë vendimin për mësimin me prezencë fizike, gjegjësisht t’i le

Miratohet projekt-buxheti për vitin 2021

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar projekt-buxhetin 2 milardë e 412 milionë euro për vitin 2021. I kënaqur me këtë buxhet u shpreh kryeministri Avdullah Hoti, i cili tha ësht

Info Tjera