MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/fsk.jpg

Hapet konkursi për pranimin e ushtarëve të rinjMinistria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës ka shpallur konkurs konkurs për pranimin e rekrutëve të rinj – ushtarë aktivë në Forcën e Sigurisë së Kosovës.

“Konkursi do të jetë i hapur prej datës 10 deri më 21 gusht 2020. Formularët për aplikim mund të shkarkohen në ueb-faqen e Ministrisë së Mbrojtjes. Dokumentet duhet të dorëzohen personalisht në të gjitha kazermat e FSK-së, çdo ditë pune nga ora 09:00-15:00. Të drejtë aplikimi kanë të gjithë kandidatët nga mosha 18-23 vjet.”, thuhet në njoftim.

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës shpall, konkurs për pranimin e rekrutëve të rinj

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës shpall, konkurs për pranimin e rekrutëve të rinj – ushtarë aktivë në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Konkursi do të jetë i hapur prej datës 10 deri më 21 gusht 2020.Formularët për aplikim mund të shkarkohen në ueb-faqen e Ministrisë së Mbrojtjes. Dokumentet duhet të dorëzohen personalisht në të gjitha kazermat e FSK-së, çdo ditë pune nga ora 09:00-15:00. Të drejtë aplikimi kanë të gjithë kandidatët nga mosha 18 -23 vjet.Për informata plotësuese; www.mod.rks-gov.net; në nr.tel: 038-603-199 ose 038-603-355.BËHU REKRUT I FSK-së!BËHU USHTAR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS!

Publiée par Shtabi i Përgjithshëm i FSK-së sur Vendredi 7 août 2020

Të fundit

Nesër fillon mësimi i kombinuar për nxënësit e klasave 7,8,9,11 dhe 12

Duke filluar nga nesër, do të kthehen në shkollë me mësim të kombinuar, nxënësit e klasave 7,8,9,11 dhe 12. Kjo u bë e ditur nga ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj i cili tha se p

Grenell viziton Kosovën

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se delegacioni qeveritar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të udhëtojë për në Greqi, Kosovë, Serbi dhe Izrael. Ambasada përme

Trump deklarohet sërish për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump, ka folur pas emërimit si kandidat për Çmimin Nobel për Paqe. Ai gjatë një tubimi në fushatën në Karolinën e Veriut, ka thënë

Katër shqiptarë Ministra të Jashtëm në Ballkan

Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë e re të Malit të Zi. Ministra të Jashtëm shqiptarë në sht

Greqia nuk tërhiqet nga zgjerimi në Jon

Greqia vijon të besojë se zgjerimi i ujërave të saj territoriale në Detin Jon me 12 milje është e drejtë se saj ekskluzive dhe jo subjekt miratimi nga ndonjë palët e tretë. Ministri i Jasht

OBSH: COVID-19 do të vazhdojë të përhapet për një kohë të gjatë

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë të ditur se pandemia do të vazhdojë të përhapet nëpër botë për një kohë shumë të gjatë teksa krejt energjia do të mbetet e përqendruar

Info Tjera