MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/119449353-329170915185785-3151995089184583503-n.jpg

Hotit i ndërpritet fjalimi nga aktivistet e PSD-sëDy aktiviste të Partisë Socialdemokrate, Natyra Kuçi dhe Teutë Rrusta, i kanë ndërprerë fjalën kryeministrit Avdullah Hoti, derisa ai po diskutonte për dialogun Kosovë – Serbi, në një tryezë të organizuar nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), përcjell gazeta Objektiv.

Këto aktiviste dolën në skenë dhe e pyetën Hotin përse nuk ka reaguar ndaj dënimit ndaj Pjetër Ndrecajt, i cili dy vite më parë vrau gruan dhe vajzën e tij.

Pse dialogu me Serbinë është më i rëndësishëm se jeta e grave kosovare, të cilat po vritën nga burrat, pyeti Natyra Kuçi.

“Nuk e gjeni një person që e i mbron të drejtat e grave më shumë se unë… a po doni cdo ditë të jap deklarata, apo i shikoni veprimet”, ka thënë Hoti më pas.

Të fundit

113 të shëruar dhe 47 raste me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i

Azerbajxhani dhe Armenia vazhdojnë luftimet, bota apelon për armëpushim

Pavarësisht thirrjeve ndërkombëtarë për vetëpërmbajtje, Armenia dhe Azerbajxhani kanë vazhduar për të dytën ditë me radhë luftime të ashpra, për shkak të rajonit të kontestuar të Nag

Hoti: Kemi qeverinë stabile, asociacioni nuk diskutohet

Kryeministri Avdullah Hoti edhe njëherë tha se tema e asociacionit nuk do të hapet më. “Asociacioni nuk diskutohet, do të kujdesen qe procesin e dialogut të shkojë përpara, nëse për ndonj

3 të vdekur në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i

Paralajmërimi i frikshëm i OBSH: Mund të kemi 2 milionë viktima nga COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar nga një rritje masive e numrit të viktimave nga pandemia e Coronës. Në SHBA numri i të infektuarve me Corona kaloi ndërkohë në një mil

Veteranët paralajmërojnë protesta

Për më shumë se tetë orë, dje është mbajtur e rrethuar ndërtesa e OVL-UÇK-së. Policia e EULEX-it, ka arrestuar figurat kryesore të kësaj organizate, ndërsa ka konfiskuar CD e materiale tj

Info Tjera