MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/enver-hoxhaj-1-e1615890302255.jpg

Hoxhaj paralajmëron mbledhjen e Këshillit Drejtues të PDK-së.Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka paralajmëruar se të mërkurën do të mblidhet Këshilli drejtues i kësaj partie.

Ai ka sqaruar se në këtë mbledhje do të diskutohet për zgjedhjet lokale të sivjetme.

Mbledhje të rregullt ai e ka quajtur mbledhjen e së martës së Kryesisë, duke u kërkuar gazetarëve që mos të presin para selisë së partisë.

Hoxhaj u shpreh se gazetarët mund t’i qaros edhe me kafe si kryeministri britanik Boris Johnson.

“Është mbledhje e rregullt e kryesisë së Partia Demokratike të Kosovës sikur që është pasi që nesër është mbledhja e Këshillit Drejtues dhe që do të bisedohet zgjedhjet lokale kjo qëndron dhe kjo do të ndodhë”.

“Prej 14 shkurtit ne kemi një debat të hapur në PDK rreth rezultatit zgjedhor se si do të sillemi si opozitë dhe çfarë qëndrime do të kemi edhe qëndrimet e djeshme ato diskutohen në Kryesi dhe Këshill drejtues”.

“Unë po ju than që nuk ka asgjë tjetër ju kund të qëndroni tërë ditën dhe ju mund të qëndroni dhe mund të ju sjellë ndonjë kafe si Boris Johnsoni”.

Ndërsa se a do të ketë dorëheqje nga kryesia nesër Hoxhaj ka thënë se kjo nuk është temë e ditës, raporton EO.

“Prej shkuarjes në Hagë të kryetarit Veseli kemi pasur mbledhje”.

 

Të fundit

Kuvendi shkarkon Metën me 104 vota pro

Me 104 vota pro dhe 7 kundër, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin me gjetjet e shkeljeve të presidentit Ilir Meta nga Komisioni Hetimor. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi tha se dy vota kanë qen

Bisedimet Kosovë – Serbi, me 15 qershor

Bashkimi Evropian tha të mërkurën se takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, do të mbahet me 15 qershor në

Diskutohet për Procesin e Berlinit

Nën drejtimin e ministrit të jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, zhvillohet të martën, 8.6. konferenca e ministrave te jashtëm të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të Procesit të Berlinit.

Mbi 1 mijë raste aktive në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se aktualisht në vend janë një mijë e 74 persona me virusin COVID-19 aktiv. Që nga fillimi i pandemisë e deri tani janë infektuar 107 mijë

1 mijë e 822 raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 107,447 raste nga 614,090 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,243 raste të vdekjes. Num

Përfundon epoka 12 vjeçare e Netanyahut

Partitë e opozitës izraelite kanë arritur një marrëveshje për të formuar një qeveri të re që do t’i jepte fund mandatit 12-vjeçar të Benjamin Netanyahu si kryeministër. Yair Lapid, udh

Info Tjera