MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/enver-hoxhaj-1-e1615890302255.jpg

Hoxhaj paralajmëron mbledhjen e Këshillit Drejtues të PDK-së.Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka paralajmëruar se të mërkurën do të mblidhet Këshilli drejtues i kësaj partie.

Ai ka sqaruar se në këtë mbledhje do të diskutohet për zgjedhjet lokale të sivjetme.

Mbledhje të rregullt ai e ka quajtur mbledhjen e së martës së Kryesisë, duke u kërkuar gazetarëve që mos të presin para selisë së partisë.

Hoxhaj u shpreh se gazetarët mund t’i qaros edhe me kafe si kryeministri britanik Boris Johnson.

“Është mbledhje e rregullt e kryesisë së Partia Demokratike të Kosovës sikur që është pasi që nesër është mbledhja e Këshillit Drejtues dhe që do të bisedohet zgjedhjet lokale kjo qëndron dhe kjo do të ndodhë”.

“Prej 14 shkurtit ne kemi një debat të hapur në PDK rreth rezultatit zgjedhor se si do të sillemi si opozitë dhe çfarë qëndrime do të kemi edhe qëndrimet e djeshme ato diskutohen në Kryesi dhe Këshill drejtues”.

“Unë po ju than që nuk ka asgjë tjetër ju kund të qëndroni tërë ditën dhe ju mund të qëndroni dhe mund të ju sjellë ndonjë kafe si Boris Johnsoni”.

Ndërsa se a do të ketë dorëheqje nga kryesia nesër Hoxhaj ka thënë se kjo nuk është temë e ditës, raporton EO.

“Prej shkuarjes në Hagë të kryetarit Veseli kemi pasur mbledhje”.

 

Të fundit

Nis shpërndarja e materialit kryesor zgjedhor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nis shpërndarjen e materialit kryesor zgjedhor. Në mesin e tyre edhe fletëvotimet për zgjedhjet që do të mbahen nesër. Pranë zyrave qendrore të KQZ-së, nën

Cilat masa kufizuese do zbatohen në zgjedhje?

Komisionerët dhe vëzhguesit e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit në Kosovë do të duhet të jenë të vaksinuar apo të kenë dëshminë se janë negativë në coronavirus apo se e kanë kaluar sëm

Çmimi Nobel i këtij viti shihet si mburojë për gazetarët rusë

Lajmi nga Oslo se kryeredaktori i gazetës ruse Novaya, Dmitry Muratov, e ka fituar Çmimin Nobel për Paqe më 2021, vjen në kohën kur gazetaria e pavarur është duke u përballur me presion në r

Alt: Fjalët ngushëlluese të BE zhgënjejnë më tej Ballkanin

Deputetja e Bundestagut e FDP-së, Renate Alt, anëtare e Komisionit të Jashtëm të Bundestagut dhe raportuese e grupit parlamentar të liberalëve për Europën Lindore e Juglindore në një pronon

Draghi, Scholz apo Macron? Kush do të jetë lideri i ri i Evropës

Angela Merkel e dominoi Evropën. Ajo ishte de fakt një udhëheqëse e kontinentit në njëperiudhë krize. Për 16 vite me radhë Merkel e ka përdorur pragmatizmin e saj të kujdesshëm dhe të qet

Kongresmenë amerikanë letër Bidenit për tensionet e fundit mes Kosovës dhe Serbisë

Shtatë Kongresmenë të SHBA-së i kanë dërguar një letër Presidentit Joe Biden dhe Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken për tensionin e fundit të krijuar mes Kosovës dhe Serbisë mbi recipr

Info Tjera