MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Mal-i-Zi-votime.png

Iu bëhet thirrje shqiptarëve të dalin në votime
Qytetarët e Malit të Zi që prej orës 07:00 i janë drejtuar sot qendrave të votimit për të zgjedhur parlamentin e ri.

Mes partive në garë janë dhe ato me përfaqësues shqiptarë.

Kryetari i bashkisë së Tuzit, Nik Gjeloshaj, njëherësh dhe kandidat për deputet në Listën Shqiptare, iu bëri thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë dhe jo vetëm që të shprehin bindjen e tyre me votë.

“Sot vendosin qytetarët, më pas flasim ne. Ne e kemi prezantuar platformën qeverisëse. Sot presim rezultatet e zgjedhjeve. Presim rezultatet, jemi fokusuar te fitorja. Fokusi ynë do jenë investimet për shqiptarët. Lista shqiptare, të paktën 2 deputetë në Parlament”, tha Gjeloshaj.

Kurse kryetari i Alternativës Shqiptare, kandidat i Listës Shqiptare në Tuz, Nikollë Camaj.

Ai iu bëri thirrje qytetarëve që të votojnë.

“Dilni e shfrytëzoni të drejtën e votës! Unë këtë të drejtë e realizova në ora 10! Kësaj radhe, vet i pesti, sepse e gjashta nuk ka të drejtë vote; akoma!”, tha ai.

Mësohet se deri më tani kanë votuar 14.3% e zgjedhësve dhe në total të drejtën e votës e kanë 540.026 qytetarë.

Sipas Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ), në Mal të Zi ka 1.217 qendra votimi.

Të fundit

Dy të vdekur dhe 43 raste të reja

Siç njofton IKSHPK, gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 589 mostra të marra nga S

Zaev: Hapja e kufijve në duart e autoriteteve shëndetësore

Kryeministri Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp, pas përurimit të vitit të ri shkollor ka komentuar zërat për përçarje mes ministrave të BDI-së dhe LSDM-së në lidhje me vendimin

Hoti: Asociacioni është temë e mbyllur

Kryeministri Avdullah Hoti është shprehur i sigurt se Kosova nuk do të bëjë kompromise për të arritur marrëveshjen finale me Serbinë. Ai u shpreh i pasigurt për mënyrën e vazhdimit të dia

Policia me aksion të ri në Karaçevë

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka njoftuar se në orët e para të mëngjesit të 01 Tetorit 2020, zyrtarët e agjencive të zbatimit të ligjit nga Policia e Kosovës, Inspektorati Policor i Kosov

Hysni Gucati paraqitet sot në Speciale

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK) Hysni Gucati do të paraqitet sot për herë të parë para Dhomave të Specializuara në Hagë. G

Kosova i bashkohet aksionit të Interpolit

Kosova është pjesë e shteteve pjesëmarrëse në një aksion të kryer nga INTERPOL-i dhe Europoli ku është luftuar krimi i organizuar me ç’rast janë arrestuar 166 persona. Sipas një njoftim

Info Tjera