MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/albin-kurti-2.jpg

Kurti reagon për moslejimin e FSK-së në veriKryeministri Albin Kurti, tha se marrëveshja e ish-presidentit Hashim Thaçit me NATO-n, që përgjegjësia për misionet e FSK-së në veri t’i kalojë KFORI-t, ka qenë marrëveshje e dëmshme

Kurti tha që këtë marrëveshje nuk mund ta rregullojë vetëm me një takim.

“Atëherë e kam referuar çështjen në Prokurori dhe i mbetet prokurorisë dhe marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe NATO-s do të vinë duke u thelluar dhe nuk keni nevojë të brengoseni. Unë u përgjigja që kjo është marrëveshje e dëmshme dhe është fat që e kemi trashëguar por nuk mund të rregullojë vetëm me një takim”, tha ai.

Të fundit

Nis shpërndarja e materialit kryesor zgjedhor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nis shpërndarjen e materialit kryesor zgjedhor. Në mesin e tyre edhe fletëvotimet për zgjedhjet që do të mbahen nesër. Pranë zyrave qendrore të KQZ-së, nën

Cilat masa kufizuese do zbatohen në zgjedhje?

Komisionerët dhe vëzhguesit e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit në Kosovë do të duhet të jenë të vaksinuar apo të kenë dëshminë se janë negativë në coronavirus apo se e kanë kaluar sëm

Çmimi Nobel i këtij viti shihet si mburojë për gazetarët rusë

Lajmi nga Oslo se kryeredaktori i gazetës ruse Novaya, Dmitry Muratov, e ka fituar Çmimin Nobel për Paqe më 2021, vjen në kohën kur gazetaria e pavarur është duke u përballur me presion në r

Alt: Fjalët ngushëlluese të BE zhgënjejnë më tej Ballkanin

Deputetja e Bundestagut e FDP-së, Renate Alt, anëtare e Komisionit të Jashtëm të Bundestagut dhe raportuese e grupit parlamentar të liberalëve për Europën Lindore e Juglindore në një pronon

Draghi, Scholz apo Macron? Kush do të jetë lideri i ri i Evropës

Angela Merkel e dominoi Evropën. Ajo ishte de fakt një udhëheqëse e kontinentit në njëperiudhë krize. Për 16 vite me radhë Merkel e ka përdorur pragmatizmin e saj të kujdesshëm dhe të qet

Kongresmenë amerikanë letër Bidenit për tensionet e fundit mes Kosovës dhe Serbisë

Shtatë Kongresmenë të SHBA-së i kanë dërguar një letër Presidentit Joe Biden dhe Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken për tensionin e fundit të krijuar mes Kosovës dhe Serbisë mbi recipr

Info Tjera