MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/444.jpg

Numërohen 65 për qind e votave, PS vazhdon të prijë para PD-sëKomisioni Qendror i Zgjedhjeve po vazhdon me publikimin e rezultateve të zgjedhjeve të djeshme parlamentare në Shqipëri.

Deri më tash janë numëruar votat në 3385 qendra votimi nga 5198 sosh ose 65 për qind.

Partia Socialiste e Edi Ramës vazhdon të prijë me 48.75 për qind ose përthyer në mandate – 75. Partia Demokratike e Lulzim Bashës deri më tash ka marrë 39.14 për qind të votave ose 57 mandate aktuale.

Në vendin e tretë renditet Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) me 6.82 për qind ose 5 mandate. Partia Socialdemokrate ka 2.24 për qind ose 3 mandate aktuale.

Nisma Thurje ka 0.63 për qind, Bindja Demokratike 0.55 për qind, Lëvizja për Ndryshim 0.53 për qind, Lëvizja Demokratike Shqiptare 0.31 për qind, Lëvizja e Re 0.25 për qind, Aleanca Demokracia e Re 0.22 për qind, Balli Kombëtar 0.13 për qind dhe Aleanca Bashkimi Popullor 0.1 për qind.

Të fundit

Kuvendi shkarkon Metën me 104 vota pro

Me 104 vota pro dhe 7 kundër, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin me gjetjet e shkeljeve të presidentit Ilir Meta nga Komisioni Hetimor. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi tha se dy vota kanë qen

Bisedimet Kosovë – Serbi, me 15 qershor

Bashkimi Evropian tha të mërkurën se takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, do të mbahet me 15 qershor në

Diskutohet për Procesin e Berlinit

Nën drejtimin e ministrit të jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, zhvillohet të martën, 8.6. konferenca e ministrave te jashtëm të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të Procesit të Berlinit.

Mbi 1 mijë raste aktive në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se aktualisht në vend janë një mijë e 74 persona me virusin COVID-19 aktiv. Që nga fillimi i pandemisë e deri tani janë infektuar 107 mijë

1 mijë e 822 raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 107,447 raste nga 614,090 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,243 raste të vdekjes. Num

Përfundon epoka 12 vjeçare e Netanyahut

Partitë e opozitës izraelite kanë arritur një marrëveshje për të formuar një qeveri të re që do t’i jepte fund mandatit 12-vjeçar të Benjamin Netanyahu si kryeministër. Yair Lapid, udh

Info Tjera