MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/maskat-6-korrik.jpg

Rekord i rasteve të reja me COVID-19 në botëShënohet rekordi botëror i  të prekurve me koronavirus në 24 orët e fundit, duke arritur shifrën 338,779 raste me, bëri me dije Organizata Botërore e Shëndetësisë duke e konsideruar shifrën më të lartë që nga fillimi i pandemisë.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar 5, 514 viktima në të gjithë botën.

SHBA vijon të regjistrojë raste të larta të personave të prekur me COVID-19: Sipas të dhenve nga Universiteti Johns Hopkins aktualisht janë 7,603,746 të prekur dhe 212,716 viktima.

Mediat amerikane shkruajnë se shifrat parashikohet të kalojnë 8 milionë të prekur.

Të fundit

Raka: Valën e dytë e kemi kaluar në gusht

Rritja e rasteve të koronavirusit në Kosovë nuk duhet të përbëjë shqetësim, meqë rritja e lehtë e të infektuarve ka dalur si rezultat i rritjes së testimeve në baza ditore, thotë mikrobi

Meta kthen në Kuvend Kodin Zgjedhor dhe i drejtohet ‘Venecias’

Ashtu siç ishte e pritshme, presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për Kodin Zgjedhor, i cili u miratua në 5 tetor. Në dekretin e kreut të Shtetit, ky veprim argumentohet për faktin se

Rriten rastet me Covid, vdesin dy persona

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.119 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi

Kosova me 1871 raste aktive me COVID-19

17 mijë e 422 persona në Kosovë janë infektuar me virusin korona që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet pozitive me këtë virus. Nga të dhënat e Institut Kombëtar të Shëndetësisë

Trump, Biden përballen në debatin e dytë dhe të fundit presidencial

Kandidati republikan, Presidenti Donald Trump dhe rivali i tij demokrat, ish-nënpresidenti Joe Biden, zhvilluan një debat të fortë të enjten, vetëm 12 ditë para zgjedhjeve të 3 nëntorit. Për

BE-ja nuk e di kur mund të vazhdojë dialogu Kosovë-Serbi

Bashkimi Evropian ende nuk e di se kur do të vazhdohet me takimet mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në kuadër të dialogut që zhvillohet në Bruksel. I pyetur se kur mund të ndodhë tak

Info Tjera