MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/maska-2.jpg

Rreth 30 milionë të infektuar dhe 932 mijë viktimaNumri i të infektuarve nga Covid-19 në gjithë botën ka shkuar në rreth 30 milion, përkatësisht 29,449,050, sipas Worldometers.

Ndërkohë numri i viktimave ka arritur në 932,801.

Numri më i madh i vdekjeve është regjistruar në SHBA, me 199,000 viktima, ndërsa pas saj radhiten Brazili me 132,117, India me 80,808, dhe Meksika me 71,049.

Ndërkaq, në Kinë, vendin e origjinës së virusit, numri total i vdekjeve është 4,634.

Deri më tani 21,280,281 të infektuar e kanë mposhtur sëmundjen, kurse aktualisht ka mbi 7,2 milionë raste aktive që presin të shërohen.

Të fundit

Dy të vdekur dhe 43 raste të reja

Siç njofton IKSHPK, gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 589 mostra të marra nga S

Zaev: Hapja e kufijve në duart e autoriteteve shëndetësore

Kryeministri Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp, pas përurimit të vitit të ri shkollor ka komentuar zërat për përçarje mes ministrave të BDI-së dhe LSDM-së në lidhje me vendimin

Hoti: Asociacioni është temë e mbyllur

Kryeministri Avdullah Hoti është shprehur i sigurt se Kosova nuk do të bëjë kompromise për të arritur marrëveshjen finale me Serbinë. Ai u shpreh i pasigurt për mënyrën e vazhdimit të dia

Policia me aksion të ri në Karaçevë

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka njoftuar se në orët e para të mëngjesit të 01 Tetorit 2020, zyrtarët e agjencive të zbatimit të ligjit nga Policia e Kosovës, Inspektorati Policor i Kosov

Hysni Gucati paraqitet sot në Speciale

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK) Hysni Gucati do të paraqitet sot për herë të parë para Dhomave të Specializuara në Hagë. G

Kosova i bashkohet aksionit të Interpolit

Kosova është pjesë e shteteve pjesëmarrëse në një aksion të kryer nga INTERPOL-i dhe Europoli ku është luftuar krimi i organizuar me ç’rast janë arrestuar 166 persona. Sipas një njoftim

Info Tjera