MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/astro-n1.jpg

Shenja më me fat për 2 prillDashi
Sot dita mund të jetë e mbushur me mosmarrëveshje, ndërsa zemra ju tërheq në një drejtim krejt tjetër.

Mos u kapni në një situatë të pakëndshme si kjo.

Nëse lëvizni gjithnjë me pilot automatik, mund të përfundoni të humbni gjërat për të cilat zemra juaj me të vërtetë dëshiron.

Demi
Kërkoni përgjigje për pyetjen tuaj sot.

Lajmi i mirë është se përgjigjet tani janë atje dhe janë lehtësisht të arritshme. Kërkoni të vërtetën dhe do ta gjeni.

Sigurohuni që të hetoni më thellë. Në vend që të kërkoni vetëm përgjigjen, kërkoni të gjeni mekanizmin e plotë pas problemit.

Binjakët
Ju nuk mund ta miratoni domosdoshmërisht sjelljen e njerëzve përreth jush, por kjo nuk do të thotë që duhet të bëni jetën e tyre të mjerueshme.

Jini më pranues të të tjerëve. Mos u ndjeni sikur keni nevojë t’u jepni njerëzve një mësim.

Gaforrja
Ju keni një sasi të madhe të vitalitetit fizik për të punuar tani, prandaj përfitoni nga ajo për t’i dhënë trupit tuaj një stërvitje të mirë.

Hani mirë dhe shmangni ushqimet e yndyrshme, të kripura.

Me energji të lartë, mund të arrini gjëra të jashtëzakonshme.

Luani
Ju mund të keni të njëjtat mendime pa pushim në kokë.

Çdo ditë mund të përpunoni një skenar të ndryshëm për mënyrën se si mbaron.

Ju e dini që do të arrini në këtë vendim kritik në një moment në jetën tuaj, përse të mos eksperimentoni me të gjitha zgjidhjet tani?

Virgjëresha
Mund të ndiheni sikur jeni në arrati në një farë mënyre apo tjetër sot.

Madje mund të duket sikur dikush po ju ndjek. Kini besim në veten tuaj.

Do të arrini gjithçka që duhet të bëni. Ka shumë energji të lartë që vjen në rrugën tuaj.

Peshorja
Çdo ditë është një fillim dhe një shans i ri.

Mos u mërzitni dhe mos u zemëroni për ngjarjet e kaluara.

Mos u ndalni në gjërat që nuk mund t’i ndryshoni. Ndërsa lani fytyrën në mëngjes, mendojeni si një rinovim.

Akrepi
Ju jeni i zoti të lëvizni dhe të sinkronizoheni me njerëzit sot.

Mësoni të lidheni dhe të përqafoni të dy kornizat e mendjes.

Njihini ato si pjesë të rëndësishme të personalitetit tuaj. Në aspektin romantik, gjithçka shkon shumë mirë.

Shigjetari
Reagimi juaj ndaj gjërave është shumë i fortë dhe do të ketë një ndikim shumë më të madh te ju tani.

Përdoreni këtë ditë për të kthyer gjërat.

Jini më dinamikë, në mënyrë që të keni një shans për të çliruar një pjesë të energjisë së brendshme.

Bricjapi
Mund të ndiheni emocionalisht në zjarr sot.

Një bisedë me dikë do të ndezë papritmas një diskutim të një lloji që do të jetë jashtëzakonisht i vlefshëm për ju në planin afatgjatë.

Hapeni mendjen. Ju mund të mësoni shumë.

Ujori
Flisni sot më shumë për ndjenjat tuaja.

Mos u tregoni kaq paranojakë për atë që mendojnë njerëzit e tjerë.

Ndonjëherë mund të ndiheni sikur jeni në një lloj filmi me spiunazh ku ju keni rolin kryesor.

Peshqit
Argëtohuni sot, por sigurohuni që të jeni gjithmonë profesionistë dhe të sjellshëm.

Pamja dhe një sjellje e mirë do t’ju çojnë larg.

Shmangni komentet e vrazhda ose shakatë e ndyra kur jeni në grupe të mëdha njerëzish.

Bëni vepra fisnike për të ndihmuar në ndërtimin e karakterit tuaj.

Të fundit

Tayna: Njerëzit po shokohen kur po iu tregoj se jam duke agjëruar

Reperja e njohur, Tayna, ua ka uruar së fundmi të gjithë ndjekësve të saj Muajin e Shenjtë të Ramazanit. Në të njëjtën kohë, ajo duket se është duke agjëruar përgjatë muajit të madh

Gjithçka që duhet të dini para se të merrni vaksinën Pfizer

Mbi 100,000 doza të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit pritet të arrijnë në Kosovë deri në fund të qershorit. Programi COVAX i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, i cili ka

Emra të rinj, qëndrime të vjetra – Raport për Kosovën në OKB

Takimet informuese të Këshillit të Sigurimit për Kosovën mblidhen në bazë të rezolutës 1244 të vitit 1999. Sipas saj, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, duhet të informojë rregullisht a

Mbi 13 mijë raste aktive me COVID-19

98 mijë e 835 persona janë infektuar me COVID-19 që nga 13 marsi i vitit të kaluar kur edhe u shfaqën dy rastet e para pozitive me këtë virus. Shkak i infektimit me COVID-19 në Kosovë kanë v

Qeveria ndanë 60 milionë euro për blerjen e vaksinave

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar nismën për negocimin e marrëveshjes kornizë së kredisë ndërmjet Kosovës dhe Bankës Zhvillimore të Këshillit të Evropës për financimin

12 të vdekur dhe mbi 1 mijë të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar

Info Tjera