MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/Thomas-Strakosha-977383.jpg

Strakosha e mbyll me LazionDitët e Thomas Strakoshas tek Lazio duket se janë të numëruara.

Sipas një raporti nga transmetuesi i radios, “La Lazio Siamo Noi”, 26 vjeçari do të largohet nga “Giallorossët”.

Arsyeja kryesore është edhe forma e lartë e Pepe Reinas, dhe tani Lazio po kërkon blerës për shqiptarin, kontrata e të cilit përfundon në vitin 2022.

Për të zëvendësuar Strakoshën, Lazio ka hedhur sytë tek portieri i Beneventos, Montipo. 25 vjeçari i talian ka ndihmuar skuadrën që të ngjitet në Serie A në sezonin e kaluar.

Për Strakoshën, në fakt interesohen një gamë e gjerë e skuadrave evropiane, por së fundmi portieri deklaroi se Premierliga do të ishte një ëndërr e bërë realitet në rast se transnferohet.

Të fundit

Merkel pranoi dozën e parë të vaksinës AstraZeneca

Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi dozën e parë të vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit të ri (COVID-19). Lajmin e bëri të ditur zëdhënësi qeveritar Steffen Seibert në Twitter,

OBSH: Po i afrohemi shkallës më të lartë të infeksionit

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se rastet e koronavirusit vazhdojnë të rriten globalisht me ritme shqetësuese, ndërsa vuri në dukje se numri i r

14 të vdekur dhe 520 raste të reja me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar

Ja kur kthehen nxënësit në shkolla

Minsitrja e Arsmit, Arbërie Nagavci, ka bërë të ditur se nga e hëna të gjithë nxënësit do të iu rikthehen bankave shkollore. Ajo tha se mësimi do të vazhdojë pa kufizime për pjesëmarrje

Nis vaksinimi antiCOVID-19 për personat nga 75-79 me sëmundje kronike

Komiteti për vaksinim kundër COVID-19 njofton se nga sot për disa ditë me radhë, në Prishtinë dhe në të gjitha komunat, do të fillojë vaksinimi i personave të moshës 75-79 vjeç me sëmun

Zbulimi amerikan: Tërheqja nga Afganistani mund të përbëjë “rrezik të konsiderueshëm”

Zyrtarë të lartë të zbulimit amerikan thanë se plani për të tërhequr trupat nga Afganistani mund t’u japë grupeve terroriste si al-Kaida dhe Shtetit Islamik një mundësi për të rigjeneru

Info Tjera