MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/Thomas-Strakosha-977383.jpg

Strakosha e mbyll me LazionDitët e Thomas Strakoshas tek Lazio duket se janë të numëruara.

Sipas një raporti nga transmetuesi i radios, “La Lazio Siamo Noi”, 26 vjeçari do të largohet nga “Giallorossët”.

Arsyeja kryesore është edhe forma e lartë e Pepe Reinas, dhe tani Lazio po kërkon blerës për shqiptarin, kontrata e të cilit përfundon në vitin 2022.

Për të zëvendësuar Strakoshën, Lazio ka hedhur sytë tek portieri i Beneventos, Montipo. 25 vjeçari i talian ka ndihmuar skuadrën që të ngjitet në Serie A në sezonin e kaluar.

Për Strakoshën, në fakt interesohen një gamë e gjerë e skuadrave evropiane, por së fundmi portieri deklaroi se Premierliga do të ishte një ëndërr e bërë realitet në rast se transnferohet.

Të fundit

Përfundon epoka e Angela Merkel

Mbas 16 vjetësh në krye të qeverisë gjermane, Angela Merkel, ndahet me një ceremoni të madhe ushtarake.  Në këto 16 vjet të drejtimit të qeverisë Merkel kishte kaluar shumë kriza, prandaj

Kurti për herë të dytë brenda dy javësh në telefon me Escobarin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti brenda dy javësh ka zhvilluar dy biseda telefonike me përfaqësuesin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Gabriel Escobar. Kryeministri Kurti në bisedën telef

Sa mijë dollarë fitojnë në minutë kompanitë që prodhojnë vaksina anti-Covid

Kompanitë Pfizer, BioNTech dhe Moderna po bëjnë gjithsej 65,000 dollarë në minutë falë vaksinave të tyre kundër Covid-19, sipas një raporti të Aleancës së Vaksinave Popullore, e cila prom

Kosova dhe Serbia takohen sot në Bruksel

Ekipet negociuese të Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel. Sipas Bashkimit Evropian, në këtë takim do të diskutohet për zbatimin e marrëveshjeve të arritura deri tani dhe për

Nis shpërndarja e materialit kryesor zgjedhor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nis shpërndarjen e materialit kryesor zgjedhor. Në mesin e tyre edhe fletëvotimet për zgjedhjet që do të mbahen nesër. Pranë zyrave qendrore të KQZ-së, nën

Cilat masa kufizuese do zbatohen në zgjedhje?

Komisionerët dhe vëzhguesit e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit në Kosovë do të duhet të jenë të vaksinuar apo të kenë dëshminë se janë negativë në coronavirus apo se e kanë kaluar sëm

Info Tjera