MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/tayna_139715695_434687927679118_4009609405217160965_n-e1618408291715-780x439-1.jpg

Tayna: Njerëzit po shokohen kur po iu tregoj se jam duke agjëruarReperja e njohur, Tayna, ua ka uruar së fundmi të gjithë ndjekësve të saj Muajin e Shenjtë të Ramazanit.

Në të njëjtën kohë, ajo duket se është duke agjëruar përgjatë muajit të madhërishëm të myslimanëve, fakt ky që mesa duket i ka çuditur disa prej njerëzve në rrethin e saj të afërm.

Këtë e bëri të ditur vet bukuroshja nga Prizreni, teksa publikoi një video atraktive për ndjekësit e saj në InstaStory.

“Njerëzit po shokohen kur po iu tregoj atyre që jam duke agjëruar. Më pëlqen ta shoh këtë”, ka shkrua reperja.

Tayna përndryshe vazhdon të shijojë suksesin e projektit të saj muzior më të fundit “WTF”, të cilën e solli në bashkëpunim me reperen angleze Ivorian Doll.

Ajo ka qenë mjaft aktive në muzikë gjatë katër muajve të parë të vitit, duke publikuar tri bashkëpunime të cilat janë pritur mirë nga publiku.

Ndonëse nuk po mungon nga ana e prurjeve të reja, reperja ashtu si të gjithë kolegët e saj po mungon për nga paraqitja skenike, pasi tash e sa kohë për shkak të pandemisë, nuk organizohen koncertet dhe mbrëmjet e ndryshme muzikore.

Të fundit

Nis shpërndarja e materialit kryesor zgjedhor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nis shpërndarjen e materialit kryesor zgjedhor. Në mesin e tyre edhe fletëvotimet për zgjedhjet që do të mbahen nesër. Pranë zyrave qendrore të KQZ-së, nën

Cilat masa kufizuese do zbatohen në zgjedhje?

Komisionerët dhe vëzhguesit e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit në Kosovë do të duhet të jenë të vaksinuar apo të kenë dëshminë se janë negativë në coronavirus apo se e kanë kaluar sëm

Çmimi Nobel i këtij viti shihet si mburojë për gazetarët rusë

Lajmi nga Oslo se kryeredaktori i gazetës ruse Novaya, Dmitry Muratov, e ka fituar Çmimin Nobel për Paqe më 2021, vjen në kohën kur gazetaria e pavarur është duke u përballur me presion në r

Alt: Fjalët ngushëlluese të BE zhgënjejnë më tej Ballkanin

Deputetja e Bundestagut e FDP-së, Renate Alt, anëtare e Komisionit të Jashtëm të Bundestagut dhe raportuese e grupit parlamentar të liberalëve për Europën Lindore e Juglindore në një pronon

Draghi, Scholz apo Macron? Kush do të jetë lideri i ri i Evropës

Angela Merkel e dominoi Evropën. Ajo ishte de fakt një udhëheqëse e kontinentit në njëperiudhë krize. Për 16 vite me radhë Merkel e ka përdorur pragmatizmin e saj të kujdesshëm dhe të qet

Kongresmenë amerikanë letër Bidenit për tensionet e fundit mes Kosovës dhe Serbisë

Shtatë Kongresmenë të SHBA-së i kanë dërguar një letër Presidentit Joe Biden dhe Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken për tensionin e fundit të krijuar mes Kosovës dhe Serbisë mbi recipr

Info Tjera