MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/Kufiri_Merdare.jpg

Tek Dheu i Bardhë pritje deri në 1 orë e gjysmë për të hyrë në KosovëNjë numër i madh i mërgimtarëve janë nisur për në Kosovë, ku kanë për t’i kaluar festat e fundvitit.

Ata janë ballafaquar me pritje të gjata në pikat kufitare në Slloveni, Kroaci dhe Serbi.

Madje ato kanë shkuar edhe në 10 orë.

Qendra Kombëtare për Menaxhimin e Kufirit ka bërë të ditur edhe kohëzgjatjen e pritjes.

Sipas QKMK-së në pikëkalimet Merdare mëngjesin e sotëm nuk ka kolona të gjata të automjeteve.

Kurse te Dheu i Bardhë për të hyrë në Kosovë po pritet deri në një orë e gjysmë.

Në këtë pikë kolona e automjeteve shkon deri në 600 metra.

Në pikën kufitare në Merdare nuk ka pritje më të gjata se 30 minuta për të kaluar kufirin nga Serbia në Kosovë.

Të fundit

Kuvendi shkarkon Metën me 104 vota pro

Me 104 vota pro dhe 7 kundër, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin me gjetjet e shkeljeve të presidentit Ilir Meta nga Komisioni Hetimor. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi tha se dy vota kanë qen

Bisedimet Kosovë – Serbi, me 15 qershor

Bashkimi Evropian tha të mërkurën se takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, do të mbahet me 15 qershor në

Diskutohet për Procesin e Berlinit

Nën drejtimin e ministrit të jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, zhvillohet të martën, 8.6. konferenca e ministrave te jashtëm të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të Procesit të Berlinit.

Mbi 1 mijë raste aktive në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se aktualisht në vend janë një mijë e 74 persona me virusin COVID-19 aktiv. Që nga fillimi i pandemisë e deri tani janë infektuar 107 mijë

1 mijë e 822 raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 107,447 raste nga 614,090 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,243 raste të vdekjes. Num

Përfundon epoka 12 vjeçare e Netanyahut

Partitë e opozitës izraelite kanë arritur një marrëveshje për të formuar një qeveri të re që do t’i jepte fund mandatit 12-vjeçar të Benjamin Netanyahu si kryeministër. Yair Lapid, udh

Info Tjera