MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/prindrit-thaqit.jpg

Thaçi kthehet në Kosovë, poston foto me prindëritPresidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot është kthyer në Kosovë.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një fotografie të cilën e ka postuar në llogarinë e tij në Facebook.
Thaçi ka qenë jashtë vendit dhe ka ndërprerë udhëtimin drejt Shteteve të Bashkuara, ku pritej të mbahej takimi në mes të delegacionit të Kosovës dhe Serbisë për rifillimin e dialogut, me ndërmjetësim të ambasadorit Richard Grenell.

Vizita e tij u ndërpre, pasojë e publikimit të akt-akuzës për të, nga Prokuroria e Gjykatës Speciale në Hagë.

Prokuroria Speciale në Hagë ngriti aktakuzë ndaj Thaçi dhe Veselit, nën dyshimin për vrasjen e afërsisht 100 personave.

Ndërkaq, lidhur me zhvillimet e fundit Thaçi paralajmëroi konferencë për media të dielën, por që është shtyrë për ditën e hënë në orën 20:00.

Kjo u bë e ditur nga Zyra e Presidentit.

Të fundit

Mbi 200 të infektuar me Covid-19

IKSHPK ka njoftuar se gjatë të mërkurës numri i personave të infektuar me Covid-19 ka arritur në 214 persona. Sipas institutit, ky numër ka dalë pas marrjes 413 mostrave. 60 pacient u shëruan

Presidenti Thaçi të hënën shkon në Hagë për intervistim

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka njoftuar se të hënën do të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Në një postim në Facebook, Thaçi thotë

Në QKUK dhe 7 spitalet e përgjithshme po trajtohen 270 pacientë me Covid-19

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njofton se bazuar në raportet 24 orëshe nga klinikat e QKUK-së, por edhe 7 spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar 270 pacient

Grenell: Njerëzit e Kosovës dhe Serbisë meritojnë vëmendjen e plotë të evropianëve

Përfaqësuesi i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, i ka dhënë mbështetje udhëheqjes evropiane në dialogun mes dy shteteve. Në Twitter ai ka shkruar se janë

Prishtina së shpejti bëhet me polici komunale

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi është takuar me kryetarin e Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, me të cilin janë diskutuar për një serë iniciativash që ka ndërmarrë Ministria e Dre

Përfundon takimi Macron-Hoti në Paris

Ka përfunduar në Paris, takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Francës, Emanuel Macron. Detaje të takimit disa-orësh nuk janë publikuar ende por temë kry

Info Tjera