MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/trump-8-rt-er-201002_1601678432669_hpMain_16x9_992.jpg

Trump po planifikon të marrë pjesë në debatin e ardhshëm presidencialDonald Trump javën që lamë pas rezultoi pozitiv me Covid-19. Mrëpo, pavarësisht kësaj ai është duke planifikuar të marrë pjesë në debatin e ardhshëm presidencial i cili është planifikuar të mbahet në datën 15 tetor.

Kështu së paku për CNN-in ka pohuar drejtori i komunikimit të fushatës elektorale të Trumpit, Tim Murtaugh

I pyetur rreth planeve të debatit, Murtaugh tha, “Qëllimi i Presidentit është të debatojë”.

Theksojmë se debati i dytë i përgjithshëm presidencial i zgjedhjeve do të organizohet në Miami, Florida.

Ndryshe nga debati i parë, debati i tjetër presidencial do të marrë formën e një salle bashkie, ku pyetjet do t’u paraqiten kandidatëve nga banorët e zonës së Miamit.

Të fundit

Biden vazhdon të prij në sondazhe

15 ditë para zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara, demokrati Joe Biden vazhdon të kryesojë në sondazhet kombëtare ndaj presidentit republikan Donald Trump, ndërsa miliona amerikanë

Qeveria nis zbatimin e marrëveshjeve të Uashingtonit

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë sot se Qeveria e Kosovës është duke i bërë hapat e nevojshëm për zbatimin e marrëveshjes së Washingtonit. Në një njoftim në FCB, Hoti ka njo

118 raste të reja me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 828 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i

Zemaj shpalos detaje për shtrëngim të masave në dy faza ditore

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka paralajmëruar shtrëngim të masave pas rritjes së numrit të rasteve me Covid-19. Ai tha se këto masa do të jenë në dy faza ditore duke përfshirë e

Basha: Ahtisari ishte kompromisi që ka bërë Kosova

Gjatë javës që lamë pas, emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka bërë një deklaratë nga Beogradi që ka ngritur reagime të shumta në vend. Lajçak ka thënë se Ko

Kryeministrja që me thjeshtësinë e saj ka fituar simpatinë e botës

Shumë në botë e kanë zili Zelandën e Re që kanë Jacinda Ardern si kryeministre dhe dëshirojnë një person të tillë në krye të vendit të tyre. Ardern doli në skenën globale në vitin 20

Info Tjera