Opinione & Intervista http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/nazmi-maliqi.jpg

S’ka rëndësi kryeministri shqiptar nëse është manipuluar vota e lirëShkruan: Nazmi Maliqi

NUK KA KURFARË RËNDËSIE KRYEMINISTËRI SHQIPTAR – NËSE ËSHTË MANIPULUAR DHE KEQPËRDORUR VOTA E LIRË E VOTUESVE

Me parregullsitë zgjedhore është dëmtuar procesi zgjedhor.

Këshillat zgjedhore, dyshohet se i kanë mbushur kutitë e votimit me votues që me vite nuk janë prezent në Maqedoni.

Me fleta votimi, kishte mallverzime dhe abuzime të të gjitha llojeve, në lisat votuese, dhe kurdisje të rezultatit përfundimtar.

Nuk është respektuar Ligji dhe procedurat zgjedhore, kishte veprime kriminele kundër zgjedhjeve të lira, rëndë është dëmtuar procesi zgjedhor dhe këto zgjedhje nuk kishin kurrfarë domethënje demokratike.

Kjo neglizhencë, pa vërejtje të Komisionit zgjedhor republikan, për mos interesim në vendëvotimet ku zgjedhësit ishin shqiptar, edhe më tepër duhet të i këndjell politikanët e rinjë, në të gjitha partitë politike.

Pse votimi në vendbanimet shqiptare, po vazhdonë të bëhen me vjedhje, keqpërdorim të votës së lirë, pse po nënçmohet poziocioni i votuesit shqiptarë, Egzistojnë dëshmi të qarta dhe komplete për mallverzim të çdo lloji.

Të fundit

Si të shmanget kaosi pas zgjedhjeve në ShBA

Shkruan: Madeleine Albright Shumë shpejt pasi mbërrita në Nju Jork si refugjate në moshën 11-vjeçare, unë u bëra një amerikane krenare dhe mirënjohëse. Më vonë, si diplomate e SHBA-së, u

Fama: Pa koncesione nuk ka marrëveshje finale Kosovë-Serbi

Bashkimi Evropian duhet të shikojë mundësinë që në platformën dialoguese Kosovë-Serbi, ta përcaktojë se marrëveshja finale duhet të përfshijë njohjen e ndërsjellë, sugjeron Grupi Ndër

De Biasi: Unë sërish te Shqipëria? Kurrë mos thuaj kurrë

Gianni de Biasi, aktualisht trajner i Azerbaixhanit (do të luajë në “Elbasan Arena” ndaj Qipros) ishte i ftuari special i gazetarit Glend Tafajit në emisionin dedikuar Nations League. Ish-traj

Kosova të ndërpresë bisedimet pas deklaratave skandaloze të zyrtarëve serb ndaj viktimave të luftës

Shkruan: Msc. Skender Berisha Qeveria Hoti e zhgënjyer me deklaratat e disa zyrtarëve publikë në Serbi. Të ulëta dhe të papranueshme u cilësuan deklaratat e disa zyrtarëve politik të cilët

Eksperti i OBSH: Vaksina për COVID-19 mund të jetë e gatshme në tremujorin e dytë të vitit 2021

Helen Rees, hulumtuese në mjekësi, është optimiste se vaksina kundër coronavirusit do të jetë e disponueshme në tremujorin e dytë të vitit 2021. Rees, e cila bën pjesë në Grupin Këshilli

Bashkimi Evropian tenton ta rikthejë Kosovën në tavolinën Suedeze!

Shkruan: MSc Skender Berisha Shantazhi i Bashkimit Evropian ndaj Kosovës siq duket shkoi huq.Ajo provoi me anën e shantazhit të arrijë një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, duke mos e patur

Info Tjera