Të fundit

Ushqimet dhe pijet që shkaktojnë rrahje të shpejta dhe të çrregullta të zemrës

25/05/2018

Sëmundjet kardivaskulare njihen ndryshe si vrasësit e heshtur dhe shumë faktorë ndikojnë në përkeqësimin e shëndetit të zemrës. Stresi, ankthi, anemia, frika madje dhe disa lloje medikament

Shprehitë e mëngjesit që ua bëjnë ditën më të mirë

25/05/2018

Shumë njerëz në këtë shekull po privohen nga gjumi shkaku i menaxhimit të keq me teknologjinë në momentin kur koha është për gjumë. Gjumi është një nga gjërat më të rëndësishme në

Ministri Ismaili jep një lajm të mirë për repartin e intensives

24/05/2018

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka njoftuar se reparti i shërbimit intensiv sot është pajisur më 27 shtretër të rinj dhe aparaturë moderne. Në një postim në Facebook, Ismaili ka shk

Njihuni me dietën nordike

24/05/2018

Dieta, për të cilën janë të famshme Greqia, Spanja dhe Italia, konsiderohet si më e shëndetshmja në botë. Por, edhe pse ushqimi i tij i pasur në fruta, perime, peshk dhe vaj ulliri vlerësoh

Dieta me ujë për dobësim të shpejtë

24/05/2018

Në dietën me ujë mund të hiqen nga gjysmë kilogrami në ditë. Megjithatë, kjo guxon të bëhet çdo të dytën ditë. Dhe jo në periudhë ta gjatë, por kohë pas kohe. Ju këshillojmë këtë

Patate të pjekura me qumësht në tavë

24/05/2018

Përbërësit: 700g patate 150g proshutë 200g kaçkavall 2dl lëng domateje Përgatitja: Patatet qëroni, zieni, pritni në rrathë dhe rendisni në vaj në një enë rezistuese ndaj zjarrit. Sipër

Info Tjera