Mbrapa

Shërojeni aneminë me këtë lëng shërues

Publikuar: 03.12.2017

Ky lëng magjik është i pasur me hekur dhe përgatitet për më pak se dy minuta.

Nëse vuani nga mungesa e hekurit dhe jeni anemikë, atëherë pini çdo ditë këtë pije shëruese dhe ndihmoni trupit tuaj me dozën ditore shëndetësore!.

Përbërësit:

2 dardha,
½ filxhani spinaq,
½ filxhani sallatë të gjelbër,
Një grusht i vogël majdanoz,
1 limetë, 2-3 fletë herba

Përgatitja:
Lani pemët dhe perimet, limetës qërojani lëvoren.

Të gjithë përbërësit bluani në mikser dhe kulloni.

Anemia është një ndër çrregullimet më të shpeshta të gjakut, që rezulton nga pakësimi, rënia e numrit të rruazave të kuqe të gjakut në organizmin e njeriut.

Simptomat janë: lodhje, gulçim, marramendje, dhimbje koke, zbehje e fytyrës. 

 

/MediaPress