Mbrapa

Si të forconi shikimin me këto super ushqime?

Publikuar: 08.02.2018

Specat e kuq sigurojnë shumë vitaminë C, një lëndë ushqyese kjo e mirë për enët e gjakut në sy.

Studimet kanë treguar se ajo mund të ulë rrezikun për zhvillimin e katarakteve.

Vitamina C gjendet gjithashtu në disa perime dhe fruta, si lulelakër, papaja dhe luleshtrydhe.

Specat janë të pasur gjithashtu me vitaminat A dhe E, po ashtu shumë të rëndësishme për sytë. 

/MediaPress