Këshilla mjekësore http://mediapress.al/wp-content/uploads/2018/03/1-55.jpg

Këto fara së bashku me limonin do të heqin dhjamin e tepërt

Publikuar: 02/03/2018

Sot ju tregojmë sesi këto përbërës do t’ju ndihmojnë të humbni më shumë kilogramë, duke mos u lodhur shumë!.

Jo vetëm që eliminon yndyrnat, por pastron organizmin që ka përmbushur tashmë funksionin e saj në trupin tone dhë kërkon të nxjerrë jashtë mbetjet.

Farat Chia ju japin ndjesinë e ngopjes kur i konsumoni.

Ato përmbajnë hekur, kalcium, fibra dhe proteina.

Kanë një përmbajtje të lartë të vitaminës C që kontribuon në pastrimin e organizmit.

Limoni dhe farat chia janë efektive pasi që të dyja janë elemente detoksifikimi dhe kontribuojnë në humbjen e peshës, të gjitha në një mënyrë natyrale dhe ekonomike.

Kjo pije duhet të konsumohet në mëngjes sapo të zgjoheni!

Do ju duhet:

Lëngu i një limoni
1 lugë gjelle fara chia
300 ml ujë

Përgatitja:

Në gotën me ujë (1oo ml) shtoni farat chia.

I lini përreth një orë.

Më pas shtoni lëngun e limonit dhe pjesën tjetër të ujit.

Trazojeni mirë dhe nëse dëshironi mund ta ëmbëlsoni me pak mjaltë.

Konsumojeni në stomak bosh, menjëherë pas zgjimit.