Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/frontiers-in-neuroscience-music-lessons-academic-performance-1.jpg

10 këngët hit të 2020-ës, kush është artisti që theu rekorde dëgjueshmërieBillboard Albania ka publikuar statistikat e artistëve më të dëgjuar për vitin 2020 në Shqipëri.

Top 10-shen e kryeson Mozzik me 66.4 milionë dëgjime dhe në fakt nuk kishte si të mos ndodhte ndryshe pasi reperi ka qenë mjaft aktiv me projekte muzikore, përpos dhe lançimit të albumit “Mozzart” që rezultoi jashtëzakonisht i suksesshëm.

Në vendin e dytë është renditur Noizy me 62.2 milionë klikime, ndjekur më pas nga Capital T dhe Kida. 2Ton, Alban Skënderaj, Dafina Zeqiri, Butrint Imeri dhe MC Kresha përmbyllin listën e artistëve më të dëgjuar.

Ndërsa përsa i përket këngëve më të dëgjuara e para renditet bashkëpunimi i Kidës me Mozzik, “Paranoja-Pishman”.

Në vendin e dytë është renditur një tjetër hit i verës, dueti i Xhensila Myrtezajt me Ardian Bujupin.

“Anna” e Gjikos dhe Nora Istrefit mban vendin e tretë në listën e këngëve më të dëgjuara për këtë vit.

Reperi Mozzik kryeson gjithashtu dhe me dy këngët hit, “Madonna” që krahas pëlqimit u kritikua për shkak të tekstit, si dhe dueti me Taynën që solli pak muaj më parë.

Të fundit

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Luana Vjollca thekson format seksi

Veshja e ngushtë ia vizaton pjesët e trupit Luanës. Luana Vjollca nuk harron t’i mbajë të informuar ndjekësit për çdo lëvizje që bën. Moderatorja dhe këngëtarja këto ditë po qëndron

Rihanna zbulon linjat seksi

Rihanna ka sjellë tashmë vajzën ‘perfekte’ të verës në një skenë në internet. Superylli 33 vjeqar modeloi veshjen e brendshme të re me dantella nga linja Fenty gjatë ditës së

Info Tjera