Mbrapa

Ibrahim Tatlises drejt altarit për herë të gjashtë

Publikuar: 11.01.2018

Këngëtari 66-vjeçar ka befasuar publikun duke qenë mysafirë i emisionin të këngëtares Seda Sayan.

Ai i ka propozuar martesë ish-bashkëshortes me të cilën u shkurorëzua pesë vjet më parë, Aysegul Yildiz.

“Unë jam duke menduar të martohem. Unë do t’i propozojë martesë nënës së Elif AyÅŸegül Yıldız. Nuk jam i dashuruar me Aysegul Yıldızin, por dua të martohem. Unë i propozoj nga ekrani televiziv”, tha Tatlises.

Theksojmë se martesa e Tatlıses me Yıldızin zgjati dy vjet dhe përfundoi me marrëveshje të dyanshme në vitin 2013.

Ndryshe, Ibo në 62 vjet jete është martuar katër herë duke përfshirë kurorëzimet me aktoren Perihan SavaÅŸ, Adalet Durak, Melek Zubeyde, Derya Tuna, Asena dhe AyÅŸegül Yıldız.

Kujtojmë se aktori është baba i shtatë fëmijëve, Ä°do Tatlıses, Dilan Çıtak, Ahmet Tatlı, Melek Zubeyde Tatlı, GülÅŸen Tatlı, Elif Ada Tatlı, Gulden Tatlı.

 

/MediaPress