Mbrapa

A e mbani mend serialin ‘Sheherzade’ apo Feriden e ‘Ezelit’, ja si duket ajo sot (Foto)

Publikuar: 11.01.2018

Njihet si një ndër aktoret më të bukura turke por nëse do e kishim parë në rrugë me stilin e saj “të lëshuar” nuk do ta kishim njohur asnjëherë, bëhet fjalë për Bergüzar Korel.

Ajo ka luajtur rolin e “Sheherzadja” në serialin “Njëmijë e një net” që u transmetua në një televizionet shqiptare, apo edhe pati thyer rekorde të shikueshmërisë, ky serial është xhiruar në vitin 2006.

Po ashtu ajo është bërë e njohur edhe si gjykatësja Feride e serialit të famshëm “Ezel”.

Që prej atyre viteve aktroja mbeti në zemrat e shumë njerëzve, dhe në çdo paraqitje të saj ajo është shumë e komentuar.

Në rrjetin social Instagram ka postuar një fotografi, ku ajo shihet e veshur me një fustan dhe është e shoqëruar nga bashkëshortin e saj Halit Ergenç, i cili pëlqehet shumë nga publiku që nga seriali “Sulltani i Madhërishëm”.

 

/MediaPress