Mbrapa

Ermal Meta triumfon fuqishëm në Sanremo

Publikuar: 11.02.2018

Kantautori shqiptar, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro kanë rrëmbyer pas shumë peripecish, çmimin e madh te Sanremos.

Këngëtari me origjinë shqiptari mori çmimin e parë duke u shpallur fitues me këngën "Non mi avete fatto niente".

Kënga e tyre fillimisht u pezullua me akuzën se është plagjiaturë por ajo u rifut në garë pas sqarimit të Ermal Metës në lidhje me tekstin dhe muzikën.

 

/MediaPress