Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/mariah-cary.jpg

“All I Want for Christmas Is You” i jep Mariah Carey-t epitetin ‘Mbretëresha e Krishtlindjeve’Krishtlindjet nuk mund të kalojnë pa dëgjuar zërin e Mariah Carey-t kudo që shkojmë.  “All I Want for Christmas Is You” është një ndër hitet më të njohura festive të të gjitha kohërave, raporton “Mirror”.  Këtë vit, renditet për herë të parë edhe në krye të top listave në Mbretërinë e Bashkuar.

Edhe pse kanë kaluar 26 vite që nga kur u publikua në 1994-ën, kjo këngë ‘magjike’ vazhdon të dëgjohet ende.

Por, a e dini se sa para fiton çdo vit këngëtarja me famë botërore?

Sipas disa kërkimeve, kënga mbledh më shumë se 400,000 paund vetëm në Mbretërinë e Bashkuar çdo sezon festiv, por kjo nuk është e gjitha.

Vitin e kaluar, kjo këngë u dëgjua 506,173,888 herë në “Spotify”, sipas një raporti të “Play Her Play” nga “Broadband Deals”.

Sipas një raporti të publikuar nga “The Economist” në vitin 2017, kënga ka mbledhur rreth 60 milion dollarë në të gjithë botën që nga publikimi i saj.

Për më tepër, Mariah ka treguar se për këtë këngë i janë dashur vetëm 15 minuta për ta shkruar.

Të fundit

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Luana Vjollca thekson format seksi

Veshja e ngushtë ia vizaton pjesët e trupit Luanës. Luana Vjollca nuk harron t’i mbajë të informuar ndjekësit për çdo lëvizje që bën. Moderatorja dhe këngëtarja këto ditë po qëndron

Rihanna zbulon linjat seksi

Rihanna ka sjellë tashmë vajzën ‘perfekte’ të verës në një skenë në internet. Superylli 33 vjeqar modeloi veshjen e brendshme të re me dantella nga linja Fenty gjatë ditës së

Info Tjera