Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/Angelina-Jolie-and-Brad-Pitt-dream-couple-on-the-red-carpet-3.jpg

Angelina Jolie humb betejën e parë ndaj Brad PittGjykata ka refuzuar kërkesën e Angelina Jolie që gjyqtari John W. Ouderkirk të mos shqyrtojë çështjen e saj të divorcit kundër Brad Pitt.

Sipas dokumenteve të siguruara nga “Entertainment Tonight”, gjykata konstaton se Ouderkirk nuk është skualifikuar nga shërbimi si gjyqtar i përkohshëm i çështjes dhe kërkesa e aktores është refuzuar.

Siç thuhet në dokumente, Jolie nuk ka arritur të provojë se gjykatësi kishte një marrëdhënie pune me një nga avokatët e Pitt, sië pretendonte aktorja. Ekipi ligjor i Pitt reagoi duke hedhur akuza nga Jolie se po përpiqet të bllokojë çështjen përpara gjyqit për kujdestarinë e fëmijëve.

Ky veprim i aktores e acaroi në maksimum ish-partnerin e saj, për të cilën është shprehur se ka shkuar “shumë larg” me procedurat e tyre të divorcit. Pretendimi i Jolie për gjykatësin në fjalë bëri që beteja e tyre gjyqësore të marrë një kthesë drejt një shtegu më të hidhur, pasi në këtë mënyrë janë shtyrë dhe më tej procedurat finale të divorcit.

Të fundit

Anxhela Peristeri “ngre peshë” Eurovisionin me performancën e parë

Këngëtarja e dashur për publikun, Anxhela Peristeri, do të përfaqësojë Shqipërinë këtë vit në “Eurovision”. “Karma” është titulli i këngës, me të cilën ajo do të ngjitet në

A është larguar Ledjana nga Përputhen?

Raporti i saj me Mevlanin është krisur pasi ajo mungoi në episodin e djeshëm të programit. Dhe, Ledjana Prenga ka bërë një postim në rrjete sociale e cila mori vëmendje. Ajo sqaroi disa nga

Çfarë ndryshime solli virusi te Bebe Rexha

Këngëtarja me prejardhje shqiptare dhe famë botërore, Bebe Rexha, së fundmi e ka bërë të ditur lajmin se kishte vendosur ta ndryshojë albumin e saj, pasi prindërit iu infektuan me koronaviru

Tayna vazhdon me poza provokuese nga pushimet

Tayna është njëra ndër reperet më të dashura të publikut shqiptar. Ajo është mjaft aktive në rrjete sociale ku ndan foto dhe video nga përditshmëria, së fundi ajo ka udhëtuar me pushime

Luana Vjollca vjen me ndryshimin e radhës, josh fansat me paraqitjen

Prezantuesja dhe njëherësh këngëtarja, Luana Vjollca, përherë pëlqehet për stilin e saj. Bukuroshja në pothuajse të gjitha paraqitjet e saj mundohet që të kurojë secilin detaj, duke joshu

Hiti po afron! Getoari, Ermali dhe Majk zbulojnë detaje nga bashkëpunimi i shumëpritur

Pak ditë më parë këngëtari Ermal Fejzullahu njoftoi se së shpejt do ti vinte me një bashkëpunim me Ghetto Geasy dhe Majk. Ai u shpreh se projekti është gati, sepse xhirimet kanë përfunduar

Info Tjera