Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/Ariana-Grande-grammys-2020-89-1-a-billboard-1548-1596824084-1024x677-1.jpg

Ariana Grande thyen rekordin e Cristiano RonaldosNë fund të vitit 2018, Cristiano Ronaldo rezultoi personazhi më i ndjekur në rrjetin social Instagram.

Ndërsa në fillim të këtij viti, futbollisti i famshëm ka thyer një tjetër rekord, duke u bërë personi i parë që ka arritur plot 200 milionë ndjekës në llogarinë e tij.

Tashmë ai numëron 237 milionë ndjekës dhe është figura më e ndjekur në Instagram.

Refordin e tij duket se e ka kapur së fundmi këngëtarja Ariana Grande, e cila ka arritur 200 milionë ndjekës në këtë rrjet social, duke u bërë femra e parë me këtë rekord dhe e dyta pas Cristianos.

27-vjeçarja ka lënë pas Kylie Jenner me 193 milionë ndjekës dhe këngëtaren Selena Gomez, e cila ka 190 milionë.

Të fundit

Nora nuk i reziston dot as këtij postimi nga Roberti

Robert Berisha ka bërë një dedikim special për të voglën e tij, Rene, me rastin e ditës së vajzave!. Këngëtari i njohur shkruan në një postim në Instagram fjalët më të bukura për të

Ja ku po e kalon Fjolla Morina arrestin shtëpiak

Fjolla Morina është banorja me e re e Kukësit, pas masës “arrest shtëpie” që iu dha nga Gjykata pasi u arrestua me dy pistoleta me vetë gjatë kohës që po hynte në territorin shqiptar. M

Irkenc Hyka publikon këngën, befason Zaimina

Irkenc Hyka ka publikuar projektin e ri muzikor me titull “A kishe zemër”. Fillimisht u mendua se kënga do të jetë në bashkëpunim me këngëtare, Zaimina Vasjari me të cilën shihen në fot

Capital T jep lajmin e mirë për fansat

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Capital T ka dhënë të tjera detaje në lidhje me albumin “Skulpturë”. Ai ka zbuluar se pjesa e dytë e këtij albumi do të publikohet më datën

Zhvishet bukuroshja

Selena Gomez ka shfaqur trupin e saj me rroba banjo pas transplantimin të veshkave, duke postuar kështu një foto në Instagram këtë të enjte. Ylli i muzikës iu nënshtrua një operacioni duke m

Klaudia Pepa në vaskë

Qysh nga largimi në Itali për të vijuar karrierën si balerinë, Klaudia Pepa duket mjaft e kënaqur me jetën që po bën. Këto ditë ajo po pushon në një hotel luksoz në Vermiglio të Italis

Info Tjera