Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/bebebebeb-780x439-1.jpg

Bebe Rexha i bën të gjitha, por nuk dobësohet dotJam e shëndoshë”, “Jam e dobët”, “Jam e shkurtër”, “Jam e gjatë”, cila vajzë nuk është ankuar të paktën një herë për trupin e saj?

Këtë gjë e vuajnë dhe vajzat e famshme dhe një ndë to është dhe Bebe Rexha.

Këngëtarja shqiptare është ndër artistet që i ka treguar hapur problemet që ka patur me trupin duke u përpjekur gjithmonë të ishte ajo “vajza e hollë”, siç e përshkruan edhe vetë.

Por sot Bebe ka fituar vetëbesimin që i duhet dhe e dashuron trupin e saj.

Për të frymëzuar edhe vajzat e tjera, ajo ka postuar një foto ku duken qartë linjat e kolme të trupit dhe shkruan se ndonëse ndonjëherë është e vështirë për të, sërish përpiqet t’i tregojë sa më shumë dashuri trupit të saj.

“Aq shumë sa jam përpjekur të jem ajo ylli popit me trupin e hollë, si ato që jam rritur duke parë dhe shoh, mendoj se nuk mund ta bëj në një mënyrë natyrale dhe të shëndetshme. Mua më pëlqen të ha. Bëj palestër. Pi ujë. Bëj më të mirën. Ndjek ritmin e trupit tim. Edhe pse bëhet e vështirë ndonjëherë, i tregoj trupit tim dashuri”-shkruan Bebe dhe në fund me një mesazh: “Çdo trup është i bukur”.

Të fundit

Pse po rikthehen në Britani Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për një festë në nder të Princeshës Diana. Duka dhe Dukesha e Sussex-it thuhet se do të bashkohen me familjen mbretë

Nga pjesë e Për’Puthen në moderatore

Një nga personazhet më të komentuar në “Për’Puthen”, Shqipe Hysenajn tashmë do ta shihni çdo të shtunë në rolin e moderatores në emisionin “N’Shtëpi t’Re”. E ftuar në emisio

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Info Tjera