Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/bebe-rexha-1.jpg

Bebe Rexha: Më mungon New Yorku, më mungon nëna imeKëngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është lindur e rritur në New York.

Përveç shtëpisë së familjes, ajo ka edhe një vilë luksoze në Los Angeles të Kalifornisë.

Që kur ra pandemia coronavirus, Rexha mbeti e izoluar në Los Angeles, ngase kishte shkuar atje për të regjistruar këngët e reja të albumit e saj dhe për të qenë prezentë në ceremonitë e mëdha të çmimeve, si ajo e ‘Grammy Awards 2020’.

Pas një qëndrimi disa mujor dhe e izoluar larg nga prindërit e saj, me vetëm vëllanë e saj afër, Bebe Rexha, shprehet se e ka marrë malli për qytetin e saj të lindjes.

Ajo bëri një status në rrjetin social Twitter, duke shkruar se mezi pret tëkthehet në New York dhe të takojë prindërit e saj.

“Dua të shkoj në shtëpi. Më mungon New Yorku. Nuk kam qenë prej gjashtë muajsh. Më mungon nëna ime”, shkroi 30-vjeçarja në Twitter.

Kujtojmë që gjatë periudhës sa bota ishte në izolim për shkak të COVID-19, prindërit e Bebe Rexhës ishin të sëmurë me coronavirus, por që për fat të mirë e kaluan lehtë dhe shpejtë.

Këngëtarja kishte treguar se kishte shqyrtuar çdo mundësi për t’u larguar nga Los Angelesi në New York përmes trafikut rrugor qoftë edhe duke kaluar ilegal kufirin, vetëm për të qenë pranë prindërve të saj në kohën kur ata u infektuan – por që këta të fundit ia ndaluan vajzës së tyre që ta bënte një gjë të tillë.

Të fundit

Ja ku po e kalon Fjolla Morina arrestin shtëpiak

Fjolla Morina është banorja me e re e Kukësit, pas masës “arrest shtëpie” që iu dha nga Gjykata pasi u arrestua me dy pistoleta me vetë gjatë kohës që po hynte në territorin shqiptar. M

Irkenc Hyka publikon këngën, befason Zaimina

Irkenc Hyka ka publikuar projektin e ri muzikor me titull “A kishe zemër”. Fillimisht u mendua se kënga do të jetë në bashkëpunim me këngëtare, Zaimina Vasjari me të cilën shihen në fot

Capital T jep lajmin e mirë për fansat

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Capital T ka dhënë të tjera detaje në lidhje me albumin “Skulpturë”. Ai ka zbuluar se pjesa e dytë e këtij albumi do të publikohet më datën

Zhvishet bukuroshja

Selena Gomez ka shfaqur trupin e saj me rroba banjo pas transplantimin të veshkave, duke postuar kështu një foto në Instagram këtë të enjte. Ylli i muzikës iu nënshtrua një operacioni duke m

Klaudia Pepa në vaskë

Qysh nga largimi në Itali për të vijuar karrierën si balerinë, Klaudia Pepa duket mjaft e kënaqur me jetën që po bën. Këto ditë ajo po pushon në një hotel luksoz në Vermiglio të Italis

Superbomba e Instagramit

Sonia Isaza është një modele fitnesi, bodybuilder dhe një personazh i famshëm i mediave sociale e cila është e njohur për fizikun e saj tërheqës. Me origjinë nga qyteti i Pereira, Kolumbia.

Info Tjera