Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/beyonce.jpg

Beyoncé paralajmëron albumin e ri vizual me titull ‘Black Is King’ (VIDEO)Këngëtarja dhe kantautorja 38-vjeçare, Beyoncé, e ka paralajmëruar albumin e ri vizual me titull “Black Is King”, i cili është prodhuar dhe drejtuar nga ajo si dhe bazohet në muzikën e albumi më kolona zanore “The Lion King: The Gift”.

Projekti në fjalë do të lansohet në platformën digjitale “Disney +” më 31 korrik të këtij viti.

“Projekti ‘Black Is King’ është rezultat i punës me dashuri. Ky është një projekt i imi i krijuar me pasion, dhe për të cilin kam xhiruar, hulumtuar dhe montuar ditë e natë, për një vit të plotë. Unë e kam dhënë maksimumin në të, dhe tani ai është në dispozicionin tuaj. Fillimisht, ky projekt është xhiruar si pjesë shoqëruese e albumit me kolona zanore, “The Lion King: The Gift”, dhe ka pasur për qëllim ta festojë bukurinë e prejardhjes së komunitetit tonë. Unë asnjëherë nuk e kisha imagjinuar që një vit më vonë, e gjithë puna e madhe që është bërë në krijimin e këtij albumi vizual do të shërbente për një qëllim më të madh,” ka shkruar këngëtarja në postimin e saj në Instagram.

kredit:youtubeTë fundit

Xhensila pozon me Ajkën gjatë pushimeve

Çifti shumë i dashur për publikun, Xhensila dhe Besi së bashku me vogëlushen e tyre, Ajkën kanë nisur pushimet.  Nuk kanë munguar fotot nga bregdeti dhe pozat e ëmbla me Ajkën. Ditën e

Lady Gaga: Bëhu vetvetja, por mbaje maskën

Në një postim në Instagram, Lady Gaga shfaqi një foto të vetes me maskën ku shkruan “Cromatica”, duke shtuar edhe një thënie. “Bëhuni vetvetja, por mbani maskën! Besoj në të qenit t

Kanye West deklaron se ai po kandidon për president në zgjedhjet e vitit 2020

Kanye West ka deklaruar se po kandidon të jetë presidenti i Shteteve të Bashkuara. Reperi 43-vjeçar njoftoi përmes Twitter se ai ka aspirata që një ditë të bëhet lideri botëror dhe sugjeroi

David dhe Victoria Beckham festojnë përvjetorin e 21-të

Beckhams festuan përvjetorin e 21-të të dasmës të Shtunën, dhe të dy David dhe Victoria ndanë video montazhe  të mbushura me foto hedhëse që përcillnin marrëdhëniet e tyre nga vitet

Kënga e Prishtinës vazhdon suksesin (Video)

Kënga e Prishtinës e sjellë nga grupi Epoka ’94 po pritet mirë nga adhuruesit e këngës. Kur kanë kaluar vetëm 5 ditë nga lansimi i video klipit, kënga ka arritur të ketë mbi 33 mijë shi

Këngëtarja Anxhela Peristeri vjen me këngën më të re (Video)

Këngëtarja e mirënjohur Anxhela Peristeri nga Shqipëria, ditë më parë  ka lansuar këngën e saj më të re “Dashni”. 

Info Tjera