Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/60469af144d8e300117b9b54-560x420-1.jpg

Çka i prishi Meghan dhe KateNë intervistën tronditëse me Oprah Winfrey, Meghan Markle foli gjithashtu për rivalen e saj të përjetshëm Kate Middleton duke e akuzuar atë se e kishte përlotur disa ditë para dasmës së saj mbretërore me Harry, shkruan vanityfair.it.

”Lumenj me bojë” janë derdhur për të përshkruar tensionet midis kunatave mbretërore.

Por çfarë është në fillesat e lotëve?

Richard Kay, një korrespodent mbretëror për ”Daily Mail”, pretendon se Meghan ishte e fiksuar me Kate. Sepse për mendimin e saj ajo u trajtua shumë ndryshe nga ajo e gruas së William.

Vetë dukeshja e bëri të qartë gjatë emisionit të CBS: kur ishte ende në korridoret mbretërore, ajo u portretizua si “e keqja”, ndërsa Kate gjithmonë konsiderohej si “heroina e mirë”.

”Kate”, pretendon eksperti mbretëror, “mund të ishte aleati më i madh i Meghan, shoqja që mund ta ndihmonte atë të përshtatej në jetën reale. Nuk ndodhi ashtu. Dhe të mendosh se Kate gjithmonë ka pasur një marrëdhënie të mirë me Harryn, aq sa princi dikur e përshkroi atë si motrën që ai gjithmonë e dëshironte”.

Dhe këtu, mbase, qëndron ”zemra e problemit”.

A ishte Meghan xheloze për lidhjen shumë të ngushtë midis Harry, William dhe Kate?

Një tjetër ekspert mbretëror, gazetari britanik Tom Quinn, është i bindur se tensionet e para midis kunatës filluan sepse ”Dukesha e Sussex nuk mund të kapërdinte idenë se mbretëresha e ardhshme do të ishte Kate”.

”Ajo nuk mund të toleronte që të qëndronte një hap pas kunatës së saj duke mos qenë në gjendje të ishte në qendër të vëmendjes së familjes dhe medias. Me pak fjalë, dukesha e Sussex dyshohet se vuante nga inferioriteti i gradës së saj. Plus që asaj nuk i pëlqente të jetonte në Vilën Nottingham aq të dashur nga burri i saj Harry. Rezidenca e parë e tyre pas dasmës mbretërore ishte shumë e vogël krahasuar me apartamentin e William dhe Kate”, thekson eksperti.

Të fundit

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Luana Vjollca thekson format seksi

Veshja e ngushtë ia vizaton pjesët e trupit Luanës. Luana Vjollca nuk harron t’i mbajë të informuar ndjekësit për çdo lëvizje që bën. Moderatorja dhe këngëtarja këto ditë po qëndron

Rihanna zbulon linjat seksi

Rihanna ka sjellë tashmë vajzën ‘perfekte’ të verës në një skenë në internet. Superylli 33 vjeqar modeloi veshjen e brendshme të re me dantella nga linja Fenty gjatë ditës së

Info Tjera