Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/demi-lovato-gettyimages-1202194216.jpg

Demi Lovato, një super femërIsh-ylli i Disney ka folur për mbidozën e saj që gati e vrau, përdhunimin që i dha fund virgjërisë dhe qëndrimin e saj në Kaliforni këto ditë.

28-vjeçarja është bërë bionde për të treguar anën e saj joshëse duke u shfaqur në kopertinën e muajit prill të Vogue Mexico ku flet për gjetjen përfundimisht të lumturisë.

“Unë do të kisha mësuar se fuqia ime vjen nga brenda dhe jo nga ajo që unë dua që bota të shohë nga jashtë. Kam kaluar shumë vite duke u përpjekur ta shoh veten në një mënyrë të caktuar, duke u përpjekur të konformohem dhe duke u përpjekur t’u pëlqej njerëzve të tjerë, dhe e gjithë kjo më vonoi lumturinë. Kur fillova të jetoj të vërtetën time autentike, atëherë unë gjeta lumturinë “, ka thënë Lovato.

Ylli foli për dashurinë e punës së saj: “Unë do të doja të mendoja se unë jam një artiste empatike dhe se kujdesem shumë për komunitetin tim dhe se dua të shkaktoj ndikimin më të madh të mundshëm në botë”.

Lovato e pa ‘çliruese’ të fliste në lidhje me sulmin seksual që ajo ka përjetuar, ajo e pranoi se ishte ‘fuqizuese’ duke qenë në gjendje të diskutonte se ajo ishte përdhunuar si adoleshente dhe shpreson që çiltërsia e saj të ndihmojë njerëzit e tjerë që luftojnë gjithashtu.

Ajo tha: “Pasi ta keni nxjerrë atë para kamerës dhe duke e ditur që njerëzit e kanë parë atë, ajo po lirohet. Është fuqizuese, çliruese. Dhe me të vërtetë lejon që ai zemërim që ishte brenda të tretet”.

“Unë kisha shumë zemërim paraprakisht, por kjo ishte disi vetëm dërgimi përfundimtar, si në rregull, unë me të vërtetë mund të shërohem nga kjo tani …Tani që kam folur për të dhe tani që e di se njerëzit e tjerë mund të dëgjojnë historinë time, unë vetëm shpresoj që ajo të ndihmojë njerëzit. Abuzimi seksual është diçka për të cilën njerëzit mendojnë se është tabu për të folur dhe për të dalë përpara, por unë dua t’u tregoj njerëzve që mundeni dhe është në rregull”.


Këngëtarja gjithashtu u dërgoi një mesazh të tjerëve që kanë përjetuar diçka të ngjashme, duke këmbëngulur se do të ketë një kohë kur ata do të jenë ‘të lirë nga turpi’ dhe në gjendje të flasin për të.

Duke folur për revistën People, ajo shtoi: “Kur të jetë koha e duhur dhe kur të ndiheni gati, mund të flisni për këtë – dhe do të shëroheni prej saj”.

“Ju do të ndiheni shumë më të fuqishëm. Ju do të jeni të lirë nga turpi. Do të jetë një udhëtim lart e poshtë, por kur më në fund vendosni të përballeni me atë [traumë] dhe të bëni punën përreth saj – me të vërtetë bëni punën përreth saj – është kaq shpërblyese dhe çliruese. Unë dua që jo vetëm vetja ime 15-vjeçare ta dëgjojë atë, por kushdo tjetër që është abuzuar”, ka përfunduar Demi Lovato.

Të fundit

Pse po rikthehen në Britani Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për një festë në nder të Princeshës Diana. Duka dhe Dukesha e Sussex-it thuhet se do të bashkohen me familjen mbretë

Nga pjesë e Për’Puthen në moderatore

Një nga personazhet më të komentuar në “Për’Puthen”, Shqipe Hysenajn tashmë do ta shihni çdo të shtunë në rolin e moderatores në emisionin “N’Shtëpi t’Re”. E ftuar në emisio

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Info Tjera