Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/DuaLipa-1-780x439-1.jpg

Dua Lipa arrin sukses të riDua Lipa ka arritur sukses në ndarjen e çmimeve “MTV Video Music Award”.

Klipi i këngës “Physical” është vlerësuar me çmimin; Video me vizualitetin më të mirë.

Në këtë ngjarje, Ariana Grande dhe Lady Gaga kryesuan në nominimet që shkuan në këtë ngjarje.

Në vijim gjeni listën e plotë e fituesve:

Videoja e vitit

The Weeknd – “Blinding Lights”

Artisti i vitit

Lady Gaga

Kënga e vitit

Lady Gaga with Ariana Grande – “Rain On Me”

Bashkëpunimi më i mirë

Lady Gaga with Ariana Grande – “Rain On Me”

Artisti i ri

Doja Cat

Best Pop

BTS – “On”

Best Hip-Hop

Megan Thee Stallion – “Savage”

Best Rock

Coldplay – “Orphans”

Alternativa më e mirë

Machine Gun Kelly – “Bloody Valentine”

Best Latin

Maluma ft. J Balvin – “Qué Pena”

Best R&B

The Weeknd – “Blinding Lights”

Best K-Pop

BTS – “On”

Videoja e mirë

H.E.R. – “I Can’t Breathe”

Videoja më e mirë nga shtëpia

Ariana Grande & Justin Bieber – “Stuck with U”

Grupi më i mirë

BTS

Peformanca më e mirë gjatë karantinës

CNCO – MTV Unplugged At Home

Regjia më e mirë

Taylor Swift – “The Man”

Kinematografia më e mirë

Lady Gaga dhe Ariana Grande – “Rain On Me”

Regjia e artit më të mirë

Miley Cyrus – “Mother’s Daughter”

Video me vizualitetin më të mirë

Dua Lipa – “Physical”

Koreografia më e mirë

BTS – “On”

Editimi më i mirë

Miley Cyrus – “Mother’s Daughter”.

Të fundit

Dafina Zeqiri shkëlqen në imazhet me fustanin e kuq

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, njihet për stilin e veçantë gjatë paraqitjeve skenike. Përpos kësaj, ajo është unike edhe në projektet muzikore, të cilat po thyejnë rekorde

Blero paralajmëron publikimin e këngës “Merri sytë e mi”

Blero Muharremi vazhdon të jetë ndër këngëtaret që pëlqehet në mase nga audienca e gjerë. Ai përmes rrjeteve sociale mban të azhurnuar mijëra fansa të tij, të cilët shprehin gatishmëri

Luana çokolata

Nuk po ndalet Luana. Ajo ka shkrepur tri fotografi të reja në Instagram. E në këto foto, Luana Vjollca duket më seksi se kurrë më parë. Ajo duket si një ‘çokollatë’ nga ngjyra e lëkur

Italianja ‘hot’ me format perfekte

Elisa de Panicis është një modele italiane shumë e përfolur në mediat e huaja. Ajo është bërë e njohur prej pjesëmarrjes së saj në reality shown Grande Fratello dhe së fundi si e dashura

Dua Lipa duket për bukuri

Dua Lipa po vazhdon t’i befasoj fansat e saj. Këtë herë jo me muzikë, por me foto. Këngëtarja e njohur ka postuar disa foto ku shihet me një fustan të shkurtë dhe që ia ka shfaqur si ësht

Bluza shumë e shkurtër ‘tradhëton’ Kinsey Wolanskin

Kinsey Wolanski vazhdon të publikojë momente nga përditshmëria e saj, duke i informuar ndjekësit për çdo të re rreth saj. Së fundi, ajo pozoi e veshur me një fustan dhe bluzë tejet të shku

Info Tjera