Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/duamadge.jpg

Një bashkëpunim të Dua Lipa dhe Madonna mund të kemi së shpejtiNjë bashkim në mes Dua Lipa dhe Madonna mund të kemi së shpejti pasi Mbretëresha e Popit raportohet se ishte pyetur nëse ajo do të ishte e interesuar për një bashkëpunim.

Në një intervistë të re me  Music Week, menaxheri i Lipës, Ben Mawson zbuloi se si albumi i fundit ‘ Nostalgia ‘ u ndikua nga albumi ‘Confessions on a Dancefloor ‘ i Madonna – me të dy rekordet që përmbajnë këngë të prodhuara nga Stuart Price.

Kur u pyetën nëse Dua mund të imitonte Madonën, Mawson u përgjigj: “Epo kjo varet se çfarë mendoni. Padyshim që ajo do të ketë një karrierë të gjatë. Ajo është padyshim ylli i plotë i pop-it dhe padyshim që albumi u ndikua shumë nga Madonna.

“Në fakt, ne do të përpiqemi ta marrim Madonën në një rekord. Unë do të shkruaj emailin dhe do të shoh nëse ajo është për një gjë të tillë ”.

Ai shtoi: “Dua më tha që ajo aspironte të bëhej si Madonna kur e takova, kur ishte 17 vjeç, dhe kishte diçka në lidhje me mënyrën se si tha ajo që më bëri të besoja! Bëhej fjalë për personalitetin e saj, karizmën e saj, konkurrencën dhe nxitjen e saj dhe që ra në sy. Dua i mori të gjitha, kështu që ajo është një potencial i pakufizuar ”.

Ende është e paqartë nëse Madona është përgjigjur kërkesës.

Për deri sa ‘Future Nostalgia ’u lansua vetëm në mars, Dua kohët e fundit zbuloi planet e saj për të  filluar albumin e saj të ardhshëm gjatë mbylljes së koronavirusit.

“Unë kisha për qëllim të shkoj në turne në fund të prillit, i cili u shty, kështu që me siguri do të filloj të mendoj për albumin tim të tretë më shpejt sesa më vonë,” tha ajo.

“Vetëm sepse ndoshta do të kem pak kohë për të shkuar në studio në një moment”.

Të fundit

Kida në super formë

Kida këto ditë ka vendosur t’i kalojë në bregdet, teksa po relaksohet gjatë temperaturave të larta. Këngëtarja ka ndarë me ndjekësit një fotografi, në të cilën shfaqet me një palë bi

Modelja shqiptare pozon krejt nudo

Françeksa Jaçe, njihet për provokimet e saj në fotografitë që zgjedh t’i publikoj. Së fundmi, ka ndarë me ndjekësit një imazh nudo me nuanca bardhe zi. Ajo ka zgjedhur ta postojë në Inst

Si duket sot njëra nga aktoret më të dashura latine për shqiptarët (Foto)

“Pasionet e Fshehta”, ishte një prej serialeve latino-amerikane që ka theu rekordet e shikueshmërisë. Shikuesit e këtij seriali që u shfaq edhe në Kosovë ende i mbajnë në mend tre vëlle

Enca nuk përmbahet në plazh

Enca ka nisur pushimet, dhe diçka të tillë e ka bërë menjëherë pas publikoi këngën “Break Down”. Së fundmi ajo ka publikuar disa foto për ndjekësit që ka në rrjetet sociale. Fansat d

Rita i vë flakën rrjetit (Foto)

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, njihet jo vetëm për zërin e mrekullueshëm, por edhe për fizikun e saj që është gjithmonë në super formë. E nuk janë të rralla foto që këngëtarja posto

Kush i bëri bashkë Rita Orën dhe James Blunt?

Këngëtarja e njohur Rita Ora së bashku me këngëtarin britanik, James Blunt i janë bashkuar grupit prej 700 yjeve me qëllim të zhdukjes së racizmit në industrinë e muzikës britanike. Bashki

Info Tjera