Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Untitled-design-42-1.jpg

Dua Lipa me katër nominime në “People’s Choice Awards 2020”Lista e plotë e të nominuarve për People’s Choice Awards 2020 më në fund është publikuar!

Nga yjet e filmit si Charlize Theron dhe Will Smith, te yjet e TV-së, Dan Levy dhe Cole Sprouse dhe deri te super yjet e muzikës si: Cardi B, Megan Thee Stallion, The Weeknd dhe Lady Gaga, janë nominuar në kategori të ndryshme sivjet.

Ka madje disa kategori të reja për të zgjedhur këtë vit duke përfshirë “Artistin e ri më të mirë të vitit 2020”, “Bashkëpunimi më i mirë muzikor i vitit 2020” si dhe “Kolona zanore më e mirë e vitit 2020”.

Votimi filloi më 1 tetor dhe përfundon të premten e 23 tetorit në 11:59 pasdite

Të nominuara janë edhe dy këngëtaret shqiptare me famë botërore: Dua Lipa dhe Ava Max.

Dua Lipa është ajo e cila kandidon për katër çmime: “Artistja më e mirë e vitit 2020”, “Albumi më i mirë i vitit 2020” për albumin ‘Future Nostalgia’, “Kënga më e mirë e vitit 2020” për këngën ‘Break my heart’ dhe për çmimin “Videoja muzikore më e mirë e vitit” për bashkëpunimin “Un Dia” me J Balbin, Bad Bunny dhe Tainy.

Ndërkohë, Ava Max është e nominuar në kategorinë “Artistja e re më e mirë” dhe “Kolona zanore më e mirë” për interpretimin e kolonës zanore “On Me” të filmit “Scooby Doo”.

Kjo është lista e plotë e nominimeve në People’s Choice Awards 2020:

ARTISTI MË I MIRË I VITIT 2020
Bad Bunny
Blake Shelton
DaBaby
Drake
J Balvin
Justin Bieber
Lil Baby
The Weeknd

ARTISTJA MË E MIRË E VITIT 2020
Ariana Grande
Billie Eilish
Cardi B
Dua Lipa
Lady Gaga
Megan Thee Stallion
Miley Cyrus
Taylor Swift

GRUPI MË I MIRË I VITIT 2020 2020
5 Seconds of Summer
BLACKPINK
BTS
Chloe X Halle
CNCO
Dan + Shay
Jonas Brothers
twenty one pilots

KËNGA MË E MIRË E VITIT 2020
“Dynamite”, BTS
“Break My Heart”, Dua Lipa
“Intentions”, Justin Bieber
“Rain On Me”, Lady Gaga & Ariana Grande
“Rockstar”, DaBaby ft. Roddy Ricch
“Savage”, Megan Thee Stallion
“Stuck With U”, Ariana Grande & Justin Bieber
“WAP”, Cardi B ft. Megan Thee Stallion

ALBUMI MË I MIRË I VITIT 2020
After Hours, The Weeknd
High Off Life, Future
Changes, Justin Bieber
Chromatica, Lady Gaga
Future Nostalgia, Dua Lipa
Folklore, Taylor Swift
Map of the Soul: 7, BTS
YHLQMDLG, Bad Bunny

ARTISTI MË I MIRË I ZHANRIT COUNTRY 2020
Blake Shelton
Kane Brown
Keith Urban
Kelsea Ballerini
Luke Bryan
Luke Combs
Miranda Lambert
Thomas Rhett

ARTISTI MË I MIRË LATIN I VITIT 2020
Bad Bunny
Becky G
Daddy Yankee
J Balvin
Maluma
Nicky Jam
Karol G
Ozuna

ARTISTI I RI MË I MIRË I VITIT 2020
BENEE
Conan Gray
Doja Cat
Jack Harlow
Ava Max
Roddy Ricch
Saweetie
Trevor Daniel

VIDEOJA MË E MIRË MUZIKORE E VITIT 2020
“Blinding Lights,” The Weeknd
“Dynamite,” BTS
“Holy,” Justin Bieber, Chance the Rapper
“Ice Cream,” BLACKPINK & Selena Gomez
“Life Is Good,” Future ft. Drake
“Rain On Me,” Lady Gaga, Ariana Grande
“UN DIA,” J. Balvin, Dua Lipa, Bad Bunny, Tainy
“WAP,” Cardi B ft. Megan Thee Stallion

BASHKËPUNIMI MË I MIRË I VITIT 2020
“Be Kind,” Marshmello & Halsey
“Holy,” Justin Bieber ft. Chance the Rapper
“Life Is Good,” Future ft. Drake
“Rain On Me,” Lady Gaga & Ariana Grande
“Rockstar,” DaBaby ft. Roddy Ricch
“Savage Remix (Feat. Beyonce),” Megan Thee Stallion ft. Beyoncé
“WAP,” Cardi B ft. Megan Thee Stallion
“Whats Poppin Remix,” Jack Harlow ft. DaBaby, Tory Lanez & Lil Wayne

KOLONA ZANORE MË E MIRË E VITIT 2020
“About Love,” Marina, To All The Boys: P.S. I Love You
“Alexander Hamilton,” Leslie Odom Jr., Hamilton
“Boss Bitch,” Doja Cat, Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn
“Loyal Brave True,” Christina Aguilera, Mulan
“On Me (feat. Ava Max),” Thomas Rhett, Scoob!
“Only The Young,” Taylor Swift, Featured in Miss Americana
“Rare,” Selena Gomez, Normal People
“The Other Side,” SZA x Justin Timberlake, Trolls World Tour.

Të fundit

Ardian Bujupi godet me këngën e re

Ardian Bujupi dhe Gent kanë sjellë projektin e ri të tyre që po djeg rrjetin. “Jepi” quhet kënga, ajo flet për jetën e shfrenuar, mes makinash luksoze, armëve e lëndëve narkotike si “b

Modelja seksi nga Burreli që do t’iu lërë pa fjalë

Jessica Kadiu është një nga modelet më të komnetuara në mediat rozë. Pas ndarjes nga Nora Istrefi në mediat rozë u përfol se Robert Berisha kishte nisur një lidhje të re me modelen Jessica

Ndahet çifti që bënte seks dhjetë herë në ditë!

“Bënim seks dhjetë herë në ditë”, kishte deklaruar Melissas Sata në një media kohë më parë për raportet me futbollistin e njohur nga Gana, Kevin Prince-Boateng. Megjithatë, tashmë ave

Bebe Rexha me projekt të ri

Në intervistën e fundit, Bebe Rexha foli për projektin e ri, albumin si dhe të dashurin. Bebe Rexha së fundi ka dhënë një intervistë për “People”, në të cilën tregoi shumëçka edhe p

Soni Malaj publikon pamjet nga super festa e ditëlindjes së saj

Këngëtarja, Soni Malaj festoi 39 vjetorin e saj të lindjes. Në këtë ditë speciale për të nuk munguan urimet speciale nga mqitë dhe të afërmit e saj. Nëpërmjet postimeve në llogarinë e

Bëri festë të “çmendur” në kohë pandemie, femra më seksi kritikohet ashpër nga fansat (FOTO)

Femra më seksi në botë, Kim Kardashian, ka festuar pak ditë më parë 40-vjetorin e lindjes. Ajo vendosi që të mos bënte një festë në Los Angeles, por duket që kishte menduar për diçka ak

Info Tjera