Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Ed8_OskWsAI3Nw8-e1595891515770.jpg

Dua Lipa njofton bashkëpunimin e saj të ri me Madonna dhe Missy ElliottDua Lipa ka njoftuar që “Levitating” do të jetë single i saj i pestë nga albumi i saj  dytë “Future Nostalgia”. Por, lajmi më entuziazmues është që ajo po ashtu do të publikojë një version remix të kësaj kënge, në bashkëpunim me Madonna-n dhe Missy Elliot.

Ky remix i “Levitating” është ripërpunuar nga The Blessed Madonna dhe përfshinë dy ikonat e muzikës dhe “idhujt” personal të Lipës. Dua konfirmoi që ky remix do të publikohet me 14 gusht në mediat e saj sociale.

Muajin e kaluar menaxheri i Duas tha në një intervistë që janë duke punuar që të kontaktojnë Madonna-n që të shohin nëse ajo është e interesuar që të bashkëpunojë në një këngë me Lipën, dhe duket që ylli i popit i është përgjigjur kësaj kërkese të ekipit të Lipës.

“Levitating” si single do ndjek këngët “Don’t Stop Now”, “Physical”, “Break My Heart” dhe “Hallucinate” nga albumi “Future Nostalgia”, që u publikua në prill.

Ky album konsiderohet si albumi më i mirë dhe suksesshëm i këtij viti nga një artist britanez dhe u nominua për çmimin Mercury.

Të fundit

Ja ku po e kalon Fjolla Morina arrestin shtëpiak

Fjolla Morina është banorja me e re e Kukësit, pas masës “arrest shtëpie” që iu dha nga Gjykata pasi u arrestua me dy pistoleta me vetë gjatë kohës që po hynte në territorin shqiptar. M

Irkenc Hyka publikon këngën, befason Zaimina

Irkenc Hyka ka publikuar projektin e ri muzikor me titull “A kishe zemër”. Fillimisht u mendua se kënga do të jetë në bashkëpunim me këngëtare, Zaimina Vasjari me të cilën shihen në fot

Capital T jep lajmin e mirë për fansat

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Capital T ka dhënë të tjera detaje në lidhje me albumin “Skulpturë”. Ai ka zbuluar se pjesa e dytë e këtij albumi do të publikohet më datën

Zhvishet bukuroshja

Selena Gomez ka shfaqur trupin e saj me rroba banjo pas transplantimin të veshkave, duke postuar kështu një foto në Instagram këtë të enjte. Ylli i muzikës iu nënshtrua një operacioni duke m

Klaudia Pepa në vaskë

Qysh nga largimi në Itali për të vijuar karrierën si balerinë, Klaudia Pepa duket mjaft e kënaqur me jetën që po bën. Këto ditë ajo po pushon në një hotel luksoz në Vermiglio të Italis

Superbomba e Instagramit

Sonia Isaza është një modele fitnesi, bodybuilder dhe një personazh i famshëm i mediave sociale e cila është e njohur për fizikun e saj tërheqës. Me origjinë nga qyteti i Pereira, Kolumbia.

Info Tjera