Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/Dua-Lipa.jpg

Dua Lipa shkëlqen në tapetin e kuq të ‘Brit Awards 2021’Dua Lipa tërhoqi vëmendjen e të gjithëve mbrëmjen e djeshme në ceremoninë e çmimeve Brit Awards 2021.

Këngëtarja shqiptare ra në sy në tapetin e kuq të teatrit “Arena” të Londrës.

25-vjeçarja, e nominuar për tre çmime, dukej e mahnitshme ndërsa u bashkua me Maya Jama, Mabel dhe Sheridan Smith në ceremoninë që ka mbledhur me dhjetëra personazhe të njohur – ngjarja e parë e madhe në Angli që nga fillimi i pandemisë.

Dua u shfaq me një fustan të verdhë, stiluar nga Vivienne Westwood Couture, me një dekolte të theksuar tyl lejla, i cili kombinohej me këpucët magjike të këngëtares. Dua Lipa dhe Griff janë këngëtaret e para që do të performojnë në BRIT Awards 2021.

Këngëtarja e “Levitating” dhe fituesja e çmimit “Rising Star”, për ceremoninë e mbrëmjes së sotme ka thënë: “Jam shumë e lumtur që do të kthehem duke performuar për të gjithë ju në BRIT këtë vit. Do të jetë shumë e veçantë të rikthehem në skenë në Britaninë e Madhe”.

Të fundit

Pse po rikthehen në Britani Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për një festë në nder të Princeshës Diana. Duka dhe Dukesha e Sussex-it thuhet se do të bashkohen me familjen mbretë

Nga pjesë e Për’Puthen në moderatore

Një nga personazhet më të komentuar në “Për’Puthen”, Shqipe Hysenajn tashmë do ta shihni çdo të shtunë në rolin e moderatores në emisionin “N’Shtëpi t’Re”. E ftuar në emisio

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Info Tjera