Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/albania-2021-anxhela-peristeri-1.jpg

E krahasuan me Beyonce gjatë provave, por si përgjigjet AnxhelaAnxhela Peristeri ka realizuar dy prova deri më tani për performancën në “Eurovision 2021”, ku do të përfaqësojë Shqipërinë me këngën “Karma”.

Gjatë një interviste për “Wake Up” këngëtarja ka treguar se testohen për Covid-19 çdo 48 orë, që çdo gjë të shkojë mirë dhe asnjë të mos rrezikohet.

“Deri tani kanë shkuar shumë mirë të dyja provat. Edhe tapeti i kuq shkoi shumë mirë, por gjithmonë je çik me atë ankthin ‘obobo, mos të ndodhi kjo, obobo, mos të ndodhi ajo… derisa të mbarojë e gjitha”,- u shpreh artistja.

Më tej ajo shtoi: “Unë personalisht kam shkuar thjesht sepse doja ta përetoja këtë eksperiencë.

Pasi fitova ‘Festivalit të Këngës’ isha shumë e lumtur që do të përjetoja një eksperiencë të tillë, sepse vërtetë është një eksperiencë që duhet përjetuar nga një artist dhe mbahet mend gjithë jetën.

Ne jemi një vend i vogël dhe skena e ‘Eurovision-it’ për ne është një arritje e madhe. Për çdo artist shqiptar besoj.

Për mua është një eksperiencë shumë e bukur dhe jam shumë e lumtur që po e jetoj, pavarësisht se si mund të shkojë finalja apo gjysmë finalja apo votimet”.

Anxhela tha se i ka lexuar të gjitha komentet që kanë bërë për ë gjatë kësaj periudhe dhe fatmirësisht ato kanë qenë pozitive.

Anxhela do të ngjitet në skenë natën e dytë, pra më 20 maj dhe do të jetë e 11-ta në radhë.

Të fundit

Pse po rikthehen në Britani Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për një festë në nder të Princeshës Diana. Duka dhe Dukesha e Sussex-it thuhet se do të bashkohen me familjen mbretë

Nga pjesë e Për’Puthen në moderatore

Një nga personazhet më të komentuar në “Për’Puthen”, Shqipe Hysenajn tashmë do ta shihni çdo të shtunë në rolin e moderatores në emisionin “N’Shtëpi t’Re”. E ftuar në emisio

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Info Tjera