Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Screenshot-2020-10-09-at-11.23.41-PM-1068x477-1.png

Egzon Pireci sjell të ripërpunuar këngën e vjetër qytetare, “Elbasan i bukur”(Video)Këngëtari nga Prizreni, Egzon Pireci, ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor.

Këtë radhë ai ka sjell një ripërpunim ndryshe të këngës së famshme “Elbasan i bukur”.

Kënga është ri-orkestruar nga Damir Basha, shoqëruar nën tingujt e klarinetës të Sinan Kajtazit.

© Egzon Pireci Official | Sekuencë e shkëputur nga YouTube

Pireci e ka vizualizuar këtë këngë edhe me klip, xhirimet e të cilit janë kryer në Elbasan, dhe promovojnë bukuritë e këtij qyteti.

Ana vizuale i është besuar produksionit In Media.

Të fundit

Dua Lipa njofton fansat se është detyruar sërish të shtyjë turneun e saj

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, kishte paraparë të realizonte turneun e saj “Future Nostalgia” këtë vit, për të promovuar këngët e albumit me po të njëjtin emër. Mi

Erjona Sulejmani nuk mërzitet nga “vetmia”

Modelja e njohur Erjona Sulejmani vijon të jetë “single” që prej divorcit me futbollistin shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Blerim Xhemajli, më tepër se 3 vite më parë. Megjithatë kjo nuk e

Loredana publikon këngën e re ‘Rockstar’

Loredana nuk di të ndalet. Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Loredana gjatë mesnatës publikoi këngën e saj të re të titulluar ‘Rockstar’. Kënga në gjuhën gjermane është punuar edh

Tayna pozon e zhveshur edhe e mbuluar me pallto

Reperja e njohur shqiptare, Tayna, është shumë aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Shpesh, ajo publikon për fansat imazhe të ndryshme nga përditshmëria, ku kryesisht promovon këngët e s

Dafina vjen me klipin e ri (Video)

Dafina Zeqiri ka publikuar projektin e saj më të ri. Kënga mban titullin: “Zili, zili”. Ashtu siç ka bërë herëve të kaluara, Dafina vjen me një pamje tjetër nga ajo që e kemi parë zako

25-vjeçarja bukuroshe shumë provokuese

Modelja e famshme, Demi Rose, përherë di të befasojë me paraqitjet e saj. Edhe në pozat e reja, ajo shfaqet sa provokative aq edhe e bukur. E veshur me të bardha, ajo ka nxjerr në pah asetet e

Info Tjera