Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/elvana-gjata-1.jpg

Elvana Gjata kthehet në ekran pas 3 vjetëshMë 16 prill Elvana Gjata u rikthye në muzikë ashtu siç vetëm ajo di.

Artistja publikoi albumin e saj të radhës dhe na solli plot 7 perla, që si gjithmonë u pritën mjaft mirë nga publiku.

Këngët e mini albumit të saj janë kthyer të gjitha në hit dhe dëgjohen kudo, pavarësisht se janë shumë ndryshe me këngët komerciale që po dëgjojmë rëndom vitet e fundit.

Herë pas here Elvana “zhduket” dhe rikthehet për të na sjellë më të mirën e saj, ndaj edhe daljet në publik të artistes janë shumë të rralla.

Megjithatë ajo ka vendosur që me kthimin në muzikë, të shfaqet sërish në ekran pas 3 vitesh mungesë.

Elvana i zgjedh me pikatore intervistat e saj dhe këtë herë ka vendosur që të rrëfehet mbi albumin e jo vetëm në emisionin “Soiree”, që do të transmetohet ditën e nesërme.

Albumi i këngëtares, “Çelu”, si një formë drite dhe shprese për jetën do të vijë këtë të shtunë në emision në një koncept dhe version krejtësisht ndryshe dhe që nuk e kemi parë ndonjëherë në një studio televizive.

Elvana do të performojë live të shtata këngët e mini-albumit, saqë edhe vetë këngëtarja në lançimin e promos i ka konsideruar si performanca speciale.

Në mbrëmjen dedikuar Elvanës dhe krijesës së saj më të re, nuk do të mungojnë si të ftuar as të afërm dhe bashkëpunëtorët më të mirë të këngëtares.

Detajet e tjera nuk dihen, por e sigurt që të gjithë do të gozhdohemi përpara ekranit ditën e nesërme për të dëgjuar rrëfimin e gjatë të Elvanës për prapaskenat e albumit e shumë të tjera.

Të fundit

Pse po rikthehen në Britani Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për një festë në nder të Princeshës Diana. Duka dhe Dukesha e Sussex-it thuhet se do të bashkohen me familjen mbretë

Nga pjesë e Për’Puthen në moderatore

Një nga personazhet më të komentuar në “Për’Puthen”, Shqipe Hysenajn tashmë do ta shihni çdo të shtunë në rolin e moderatores në emisionin “N’Shtëpi t’Re”. E ftuar në emisio

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Info Tjera