Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Untitled-design-2-1.jpg

Ermali kishte refuzuar njëherë Fifin, por projekti i fundit po shkon ‘zjarr’Vetëm pak ditë më parë dy këngëtarët e njohur, Ermal Fejzullahu dhe Fifi sollën bashkëpunimin e tyre të parë të titulluar ‘Përjetësi’.

Kënga u prit mjaft mirë nga ndjekësit dhe deri më tani numëron miliona klikime në kanalin e ‘Youtube’.

Për vetëm 4 ditë, kjo këngë ka arritur sukses të jashtëzakonshëm.

Vetëm në YouTube, projekti i shumëpritur ka arritur të marrë 2.4 milionë klikime.

Së fundmi në një intervistë për “Reload” në RTV Dukagjini Ermali ka treguar se bashkëpunimi i tyre mund të kishte ndodhur më herët, por nuk ka qenë projekti i duhur muzikor.

“Ideja ka lindur shumë spontanisht. Me Fifin kemi qëndruar bashkë nëpër xhirime dhe emisione të ndryshme. Unë e vlerësoj shumë si vokal dhe tekstshkruese, Fifin. Më ka thënë se kam dëshirë të bëjmë bashkë një këngë. Edhe unë i kam shprehur dëshirën për të bërë bashkë një këngë. Ma ka dërguar një këngë tjetër para kësaj. I kam thënë se kjo nuk është për ne.

I kam thënë se duhet të bëjmë diçka që është më artistike dhe që do ta “shkrinim” në këndim. Jemi dakrorduar dhe në momentin që ma ka dërguar tekstin e këngës “Përjetësi”, i kam thënë: Pikërisht kjo është për ne”, ka pohuar Fejzullahu gjatë intervistës.

Të fundit

Dua Lipa njofton fansat se është detyruar sërish të shtyjë turneun e saj

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, kishte paraparë të realizonte turneun e saj “Future Nostalgia” këtë vit, për të promovuar këngët e albumit me po të njëjtin emër. Mi

Erjona Sulejmani nuk mërzitet nga “vetmia”

Modelja e njohur Erjona Sulejmani vijon të jetë “single” që prej divorcit me futbollistin shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Blerim Xhemajli, më tepër se 3 vite më parë. Megjithatë kjo nuk e

Loredana publikon këngën e re ‘Rockstar’

Loredana nuk di të ndalet. Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Loredana gjatë mesnatës publikoi këngën e saj të re të titulluar ‘Rockstar’. Kënga në gjuhën gjermane është punuar edh

Tayna pozon e zhveshur edhe e mbuluar me pallto

Reperja e njohur shqiptare, Tayna, është shumë aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Shpesh, ajo publikon për fansat imazhe të ndryshme nga përditshmëria, ku kryesisht promovon këngët e s

Dafina vjen me klipin e ri (Video)

Dafina Zeqiri ka publikuar projektin e saj më të ri. Kënga mban titullin: “Zili, zili”. Ashtu siç ka bërë herëve të kaluara, Dafina vjen me një pamje tjetër nga ajo që e kemi parë zako

25-vjeçarja bukuroshe shumë provokuese

Modelja e famshme, Demi Rose, përherë di të befasojë me paraqitjet e saj. Edhe në pozat e reja, ajo shfaqet sa provokative aq edhe e bukur. E veshur me të bardha, ajo ka nxjerr në pah asetet e

Info Tjera