Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/bar-refaeli.jpg

Gjykata izraelite dënon modelen Bar Refaeli për evazion fiskalGjykata izraelite dënoi të dielën modelen Bar Refaeli me nëntë muaj me shërbim komunitar dhe nënën e saj me 16 muaj burg për evazion fiskal.

Refaeli hyri në gjykatën e Tel Avivit me një bluzë ngjyrë kafe të çelët dhe me një maskë blu. Ajo po shoqërohej nga babai i saj, Raffi, nëna e saj, Zipi dhe nga avokatë.

35-vjeçarja Refaeli dhe nëna e saj u dënuan në korrik për vepra penale të shmangies së pagimit të taksave mbi të ardhurat afër 10 milionë dollarë.

Sipas një ujdie për pranimin e fajësisë nga gjykata, të dyja u urdhëruan gjithashtu të paguanin një gjobë prej 1.5 milion dollarë mbi milionat e taksave që i detyroheshin shtetit. Gjithashtu, nënë e bijë raportohet se do të fillojnë vuajtjen e dënimit me burg javën e ardhshme.

Bar akoma mbetet një personalitet i njohur televiziv dhe një femër e zhurmshme, imazhi i së cilës është i vendosur kudo në tabelat e autostradave në të gjithë vendin.

Ligji izraelit i taksave përcakton vendbanimin kryesisht nëse personi ka kaluar pjesën më të madhe të vitit kalendarik në vend. Refaeli pohoi se ajo nuk kishte deklaruar të ardhurat e saj gjatë viteve të caktuara dhe për këtë arsye nuk ishte e nevojshme.

Prokurorët refuzuan pretendimin e saj dhe e akuzuan atë për sigurimin e informacionit të pasaktë mbi taksat.

Të fundit

Ja kush do përfaqësojë Shqipërinë në ‘Miss Universe’

Mbrëmjen e djeshme u zhvillua eventi Miss Universe Albania & Kosova, ku u zgjodh edhe vajza që do të përfaqësojë Shqipërinë në Miss Universe. Gara mes vajza që konkurronin për të përf

Dafina Zeqiri shkëlqen në imazhet me fustanin e kuq

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, njihet për stilin e veçantë gjatë paraqitjeve skenike. Përpos kësaj, ajo është unike edhe në projektet muzikore, të cilat po thyejnë rekorde

Blero paralajmëron publikimin e këngës “Merri sytë e mi”

Blero Muharremi vazhdon të jetë ndër këngëtaret që pëlqehet në mase nga audienca e gjerë. Ai përmes rrjeteve sociale mban të azhurnuar mijëra fansa të tij, të cilët shprehin gatishmëri

Luana çokolata

Nuk po ndalet Luana. Ajo ka shkrepur tri fotografi të reja në Instagram. E në këto foto, Luana Vjollca duket më seksi se kurrë më parë. Ajo duket si një ‘çokollatë’ nga ngjyra e lëkur

Italianja ‘hot’ me format perfekte

Elisa de Panicis është një modele italiane shumë e përfolur në mediat e huaja. Ajo është bërë e njohur prej pjesëmarrjes së saj në reality shown Grande Fratello dhe së fundi si e dashura

Dua Lipa duket për bukuri

Dua Lipa po vazhdon t’i befasoj fansat e saj. Këtë herë jo me muzikë, por me foto. Këngëtarja e njohur ka postuar disa foto ku shihet me një fustan të shkurtë dhe që ia ka shfaqur si ësht

Info Tjera