Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/astro-n2.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Vizitorë të papritur mund t’ju vijnë në mbrëmje.

Ju do të gjeni rehati në krahët e të dashurit tuaj.

Një udhëtim i mundshëm do të rezultojë argëtues dhe shumë i dobishëm.

Bëni kujdes me ushqimin, pasi mund të keni probleme me tretjen gjatë ditës së sotme.

Demi
Diskutimi i panevojshëm i një situate në shtëpi, vetëm do të mërzisë anëtarët e tjerë të familjes dhe nuk do të arrijë asgjë.

Ju mund të posedoni një shumë të konsiderueshme parash sot.

Çdo kohë e kaluar me të afërmit do të jetë në avantazhin tuaj.

Binjakët
Shmangni argumentet dhe konfrontimet në punë.

Gjetja e panevojshme e gabimeve te të tjerët mund të krijojë situata të pakëndshme për ju.

Ata që kanë qenë shumë të zënë gjatë ditëve të fundit, më në fund do të kenë mundësi të shijojnë kohën e lirë.

Gaforrja
Shëndeti juaj do të jetë perfekt sot. Luaj sipas rregullave dhe mos devijo, pasi mund të çojë në telashe sot.

Një lajm i mirë i papritur në lidhje me fëmijët do t’ju sjellë lumturi.

Luani
Çdo neglizhencë nga ana juaj, në vendin e punës ose në biznes, mund të çojë në humbje financiare sot.

Mos ndërhyni te punët e të tjerëve. Do të shihni një anë të re, të mrekullueshme të partnerit tuaj.

Virgjëresha
Mos hezitoni të shprehni pikëpamjet tuaja.

Mos lejoni që mungesa e besimit të krijojë ndërlikime në jetën tuaj ose t’ju pengojë përparimin.

Nëse keni fëmijë, kujdesuni veçanërisht për ta, pasi mund të kenë probleme shëndetësore.

Peshorja
Shëndeti i një personi të moshuar në familje, mund t’ju shqetësojë.

Parashikohet një ditë e mbarë në jetën e dashurisë.

Plani juaj për t’u takuar me dikë mund të prishet.

Akrepi
Sot mund të uleni me anëtarët e familjes dhe të diskutoni një çështje të rëndësishme.

Fjalët tuaja mund të jenë shqetësuese për familjen, por do të arrini në disa përfundime të rëndësishme.

Ekziston mundësia të merrni një surprizë në mbrëmje.

Shigjetari
Do të jetë një ditë e bukur dhe do të merrni gjithë vëmendjen që dëshironi.

Do t’ju duhet të përmbushni disa gjëra gjatë ditës së sotme, por vendosni prioritete.

Nëse bëni atë çfarë doni në jetën profesionale, do të provojë të jetë produktive për ju.

Bricjapi
Kjo është dita perfekte për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve pa bërë shumë nga ana juaj.

Çështje të vogla mund të tensionojnë marrëdhënien tuaj me të dashurin tuaj.

Do të preferoni ta kaloni kohën e lirë në një vend të qetë jashtë shtëpisë.

Bashkëshorti juaj mund të jetë shumë i përfshirë në punën e tij sot, gjë që nuk do t’ju pëlqejë.

Ujori
Motivojeni veten për të qenë më optimistë.

Marrëdhëniet personale në jetën tuaj do të duken mjaft delikate sot.

Mësoni ta shfrytëzoni kohën tuaj të lirë në mënyrë efektive, në mënyrë që të jeni gjithmonë në krye të angazhimeve tuaja në jetë.

Peshqit
Mos i detyroni të tjerët të bëjnë gjëra për ju.

Të gjitha investimet tuaja duhet të bëhen me një perspektivë afatgjatë.

Mos e zhgënjeni të dashurin tuaj, pasi do të ketë pasoja më vonë.

Mund të përballeni me një mosmarrëveshje mes anëtarëve të familjes.

(Balkan

Të fundit

Pse po rikthehen në Britani Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për një festë në nder të Princeshës Diana. Duka dhe Dukesha e Sussex-it thuhet se do të bashkohen me familjen mbretë

Nga pjesë e Për’Puthen në moderatore

Një nga personazhet më të komentuar në “Për’Puthen”, Shqipe Hysenajn tashmë do ta shihni çdo të shtunë në rolin e moderatores në emisionin “N’Shtëpi t’Re”. E ftuar në emisio

Pas Eurovisionit, Anxhela surprizon me “baladën e verës”

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet dhe nëse po mendonit se pas super suksesit në “Eurovision” artistja do bënte pak pushim, na lejoni t’ju informojmë për të kundërtën. Anxhela është s

Enca bombardon internetin

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që merr vëmendje të madhe sa herë që poston në rrjete sociale. Fjala është për këngëtaren nga Shqipëria, Enca Haxhia, e cila publikon imazhe e v

Konkurrenti i preferuar i Bora Zemanit në “Për’puthen”

Sezoni i dytë i emisionit “Për’puthen” ka përmbyllur rrugëtimin e tij të gjatë, pas një transmetimi çdo ditë, për 8 muaj me radhë. Moderatorja Bora Zemani ka folur disa herë për afr

Tayna dhe Azet në mesnatë sjellin këngën e re

Tayna dhe Azet kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja, të cilët pëlqehen mjaft shumë për zhanrin e tyre, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Këtë e ka bërë të d

Info Tjera