Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/kim-kardashian-e1599493699640.jpg

Kim Kardashian dhuron një milion dollarë për ‘Armenia Fund’,Kim Kardashian tregoi se nuk fliste vetëm të shtunën pasi njoftoi një donacion prej një milion dollarësh për ‘Armenia Fund’ (fondin Armen).

Ylli 39-vjeçar i “Keeping Up With The Kardashians” postoi një video të shkurtër në rrjetet sociale në të cilën ajo zbuloi mbështetjen për organizatën humanitare kushtuar ndihmës për ata në Armeni dhe rajonin e Nagorno – Karabakh, i njohur gjithashtu si Artsakh.

Veprimi i saj humanitar vjen në mes të luftimeve të vazhdueshme midis Azerbajxhanit dhe Armenisë.

Kim Kardashian (Foto: Twitter)

Kim ishte veshur thjesht por elegante në videon një minutëshe me një triko ngjyrë kafe të lehtë.

Ajo kishte bërë flokët gërsheta të lëshuara në njërën anë, teksa pamjen e kompletoi me disa aksesorë.

“Jam shumë e nderuar të jem pjesë e përpjekjes së sotme globale për të mbështetur fondin e Armenisë”, filloi Kim pasi u prezantua.

“Unë kam qenë duke folur për situatën aktuale në Armeni dhe Artsakh dhe kam biseduar me kaq shumë të tjerë për të sjellë më shumë vetëdije për krizën që nuk mund të lejojmë të përparojmë”.

“Ne duhet të kujtojmë se pavarësisht nga distanca që na ndan, ne nuk jemi të kufizuar nga kufijtë. Ne jemi një komb global armenë së bashku”, vazhdoi ajo.

Kim shpjegoi se fondi i Armenisë po ofronte ‘ushqim, strehim dhe kujdes mjekësor për ata që ishin prekur nga luftimet, përpara se të zbulonte se do të dhuronte një milion për të ndihmuar përpjekjet e tyre në terren”.

Të fundit

Bebe Rexha me projekt të ri

Në intervistën e fundit, Bebe Rexha foli për projektin e ri, albumin si dhe të dashurin. Bebe Rexha së fundi ka dhënë një intervistë për “People”, në të cilën tregoi shumëçka edhe p

Soni Malaj publikon pamjet nga super festa e ditëlindjes së saj

Këngëtarja, Soni Malaj festoi 39 vjetorin e saj të lindjes. Në këtë ditë speciale për të nuk munguan urimet speciale nga mqitë dhe të afërmit e saj. Nëpërmjet postimeve në llogarinë e

Bëri festë të “çmendur” në kohë pandemie, femra më seksi kritikohet ashpër nga fansat (FOTO)

Femra më seksi në botë, Kim Kardashian, ka festuar pak ditë më parë 40-vjetorin e lindjes. Ajo vendosi që të mos bënte një festë në Los Angeles, por duket që kishte menduar për diçka ak

Tayna duket atraktive në foton e fundit, në fokus të veçantë vë gjoksin

Reperja shqiptare Tayna ka filluar të bëhet tejet aktive në publikimin e imazheve provokuese në rrjete sociale. E veshur me një bluzë të shkurtër e cila i zbulonte gjoksin, ajo dukej tejet sek

Ledri Vula nuk kursehet, zbuloni sa ka shpenzuar vetëm për një orë

Reperi i dashur për publikun, Ledri Vula, ka tërhequr gjithmonë vëmendjen e fansave të shumtë me stilin e tij të veçantë. Për t’u dukur gjithmonë bukur dhe i kuruar në çdo detaj, ai

Pse Mbretëresha nuk lejoi Meghan Markle të mbante kurorën ruse në dasmë

Që prej dasmës së majit të vitit 2018, shumë histori janë treguar në lidhje me kurorën e famshme të cilën do të vendoste Meghan Markle. Në thelb, Meghan fillimisht dëshironte të vendoste

Info Tjera