Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/kim-kardashian-4.jpg

Kim Kardashian zbuloi se sa fiton nga postimet në InstagramKim Kardashian ka zbuluar në një nga episodet e shfaqjes së David Letterman në Netflix, se seriali ‘Keeping Up With Kardashians’ nuk është burimi i saj kryesor i të ardhurave.

Kim sqaroi se është në gjendje të bëjë më shumë para nga postimet e saj në Instagram sesa nga një sezon i tërë i KUWKTK.

“Ne nuk do të ishim ata që jemi sot pa ‘Keeping Up With Kardashians’ dhe kjo është arsyeja pse vazhdojmë ta ndajmë me publikun jetën tonë”, tha ajo për prezantuesin 73-vjeçar.

“Edhe pse realisht ne mund të postojmë diçka në mediat sociale dhe të fitojmë më shumë sesa fitojmë një sezon të tërë”.

Sipas TMZ, familja Kardashian-Jenner, rinovuan kontratën e tyre për pesë sezone të tjera në vitin 2017, për një shumë prej 150 milionë dollarësh.

Përveç Kris Jenner, e cila fiton më shumë, si menaxhere e vajzave të saj, çdo anëtar tjetër i familjes fiton afërsisht 4.5 milionë dollarë në sezon.

Markat dhe reklamuesit e ndryshëm mund ta paguajnë Kim Kardashian deri në 500 mijë dollarë për një postim në Instagram.

Kështu që mund të duhen vetëm disa postime për ta kaluar shumën që ajo fiton në një sezon.

Në fillim të këtij muaji, “Forbes” raportoi se pasuria e Kim Kardashian arrin 780 milionë dollarë, duke e bërë atë pjesëtaren më të pasur të familjes.

Të fundit

“Bisha” amerikane

Ajo është një nga modelet dhe kërcimtaret më seksi amerikane. Bukuroshja Victoria Vesce ka rrëmbyer zemrat e të gjithë meshkujve me pozat e saj joshëse që publikon shpesh në rrjetet sociale

Wanda Nara, çmend fansat me foton e re

Wanda Nara është gjithmonë aktive në Instagram. Ajo publikon shpesh foto provokuese, por edhe zhveshur, duke provokuar ndjekësit e saj.  Së fundmi, ajo s’ka lënë vend për imagjinatë.

Jonida Maliqi flet për herë të parë për divorcin

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Jonida Maliqi ishte sot e ftuar tek “E diela shqiptare”, në një intervistë të veçantë me moderatorin Ardit Gjebrea. Arditi u ndal tek divorci duke

Me një pozë atraktive nga vetura e saj luksoze, Morena vë në dukje ndryshimin e saj të ri

Këngëtarja dhe modelja e njohur shqiptare, Morena Taraku, është gjithmonë shumë e përfolur për paraqitjet e saj në rrjetet sociale. Shpesh ndryshimet e saj të mëdha në dukje komentohen në

Bebe Rexha ‘çmend’ Amerikën, makinat me flamur kuqezi ‘mbushin’ rrugët e Californias (VIDEO)

Këngëtarja e njohur shqiptare me origjinë nga Dibra, Bebe Rexha ka “çmendur” Amerikën ditën e sotme, pasi ka menduar një mënyrë shumë speciale për të festuar festën e flamurit. Bebe k

Genta Ismajli tregon befasinë e veçantë që mori nga i dashuri për 28 nëntor

Këngëtarja e njohur shqiptare, Genta Ismajli, po vazhdon të shijojë periudhën më të bukur të jetës së saj, në krahët e të dashurit të saj, Huseyin Usta. Çifti janë mjaft aktivë dhe t

Info Tjera