Showbiz http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/31470004-0-image-a-19_1596362383555.jpg

Kush i bëri bashkë Rita Orën dhe James Blunt?Këngëtarja e njohur Rita Ora së bashku me këngëtarin britanik, James Blunt i janë bashkuar grupit prej 700 yjeve me qëllim të zhdukjes së racizmit në industrinë e muzikës britanike.

Bashkimi vjen pas thirrjeve antisemitike ndaj reperit Wiley.

Në një letër të publikuar në internet, rreth 700 artistë kërkuan që industria britanike e muzikës të ‘fshijë racizmin’ dhe të deklaroj se ‘heshtja nuk është një mundësi’.

Këtë deklaratë e kanë nënshkruar edhe artistë tjerë të njohur përfshirë Niall Horan, Little Mix, Lewis Capaldi, Labrinth dhe Nile Rodgers.

“Ne, industria e muzikës britanike jemi bashkuar me krenari për të forcuar zërin tonë, të marrim përgjegjësi, të flasim dhe të qëndrojmë së bashku në solidaritet. Heshtja nuk është një mundësi. Ekziston një dashuri globale për muzikën, pavarësisht racës, fesë, seksualitetit dhe gjinisë. Muzika sjell gëzim dhe shpresë dhe na lidh të gjithëve”, thuhet në letrën e publikuar.

Të fundit

Ish-missi nuk i lë vend imagjinatës

Modelja amerikane, Olivia Culpo njihet për natyrën e saj të ëmbël e të rezervuar. Por një set fotografik i “Sports Illustrated” në Bali duket se ka nxjerrë pak nga vetja ish-Missin amerik

Fifi surprizon fansat

Këngëtarja e dashur për publikun Filloreta Raçi, e njohur për publikun si Fifi është treguar e rezervuar përsa i përket jetës së saj private, duke mos zbuluar identitetin e djalit qe i ka r

Këngëtarja gënjeu për t’i shpëtuar burgut

E “braktisur” nga familja dhe fansat, Fjolla Morina mëngjesin e kësaj të marte zbriti pa pranga nga furgoni i policisë, ndryshe nga dy djemtë që u arrestuan me të në makinë, të c

Kim godet sërish

Kim Kardashian ka ngritur sërish temperaturat, këtë herë në rrjetin social Twitter. Kim ka publikuar disa foto përmes të cilave ka treguar shfaqur hiret e saj. Night Swim pic.twitter.com/098wUM

Vajza dy vjeçare e Cardi B arrin 500 mijë ndjekës në Instagram brenda 24 orësh

Vajza e Cardi B dhe Offset, Kulture, është në rrugën e saj për t’u bërë e famshme në Instagram në vetëm dy vjeçe. Të shtunën, reperja e hitit “WAP” njoftoi se hapi një llogari për

Miley Cyrus i lë të gjithë me gojë hapur me look-un e saj trasparent

Të shumtë kanë qenë artistët që janë ngjitur në skenën e Los Angeles dhe Nashville për të bërë performancën e tyre, nga Bon Jovi tek BTS, Usher dhe një super seksi si Miley Cyrus, mbret

Info Tjera